FB Kuźnia Rybnik

Finał tegorocznej, żeglarskiej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli de facto mistrzostw Polski odbył się w Pucku. Znakomicie w tych zawodach zaprezentował się podopieczny Jacka Błaszczyka z TS Kuźni Rybnik – Wojciech Wójcik.
Rybniczanin wygrał 4 z 11 wyścigów rozegranych na Zatoce Puckiej i mógł cieszyć się ze złotego medalu. – Start w regatach poprzedziła seria trzech imprez kwalifikacyjnych. Na starcie finałowej stanęło 89 najlepszych żeglarzy i żeglarek w klasie ILCA 4 z całej Polski. Wojtek nie oddał prowadzenia od początku regat, żeglował szybko i utrzymywał kontrolowaną przewagę. Warto przypomnieć, że jest to jego pierwszy sezon rywalizacji w klasie ILCA 4 – relacjonuje Jacek Błaszczyk, trener zawodnika Kuźni, który jest także zadowolony ze startu pozostałych zawodników rybnickiego klubu. Marta Wójcik wywalczyła bowiem 10. miejsce, a Jan Psiuk 17.