post image
Fot. M. Koczy / UM Rybnik

Firma Extral Sp. z o.o., znana jako producent profili aluminiowych i różnorodnych komponentów, rozszerza swoje horyzonty biznesowe. Nowy zakład, budowany przy ulicach Strefowej i Ekonomicznej w Rybniku, będzie skupiał się na recyklingu aluminium.

Obecnie prace koncentrują się na wznoszeniu hali produkcyjnej oraz instalacji przemysłowej dedykowanej przetopowi aluminium. Cały proces ma na celu odzyskiwanie aluminium w postaci wlewków wysokiej jakości, które będą stanowić bazę do dalszej produkcji profili aluminiowych.

- Spółka kupiła teren o powierzchni 6,5 ha w czerwcu 2022 roku, w wyniku ogłoszonego przetargu nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości. Warto dodać, że to największy teren inwestycyjny nabyty dotychczas przez inwestora w strefie ekonomicznej w Rybniku – zaznacza Dawid Strupowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Obsługi Inwestorów.

W momencie obecnym powierzchnia zabudowy zakładu to 12,5 tys. m2. Zakładanie jest, że prace budowlane zostaną zakończone na przełomie tego i przyszłego roku, co przyniesie lokalnemu rynkowi pracy kilkadziesiąt nowych miejsc.

Zalety recyklingu aluminium są nie do przecenienia. Metal ten jest w 100% przetwarzalny, co sprawia, że może być wielokrotnie wykorzystywany. Dzięki recyklingowi można również zaoszczędzić nawet do 95 proc. energii w porównaniu z tradycyjnym pozyskiwaniem aluminium z boksytu. Działania te wpisują się w proekologiczną wizję firmy oraz mają na celu odpowiedzialne gospodarowanie zasobami dla przyszłych pokoleń.

Komentarze

Dodaj komentarz