Archiwum / Marek Krząkała poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska
Archiwum / Marek Krząkała poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

Rządzący po raz kolejny próbują oszukać Polki i Polaków, strasząc ich uchodźcami, wiekiem emerytalnym, bezpieczeństwem oraz wyprzedażą majątku narodowego. Tak, to wszystko już było, ale tak zwane pytania referendalne mają pomóc PiS-owi w wygraniu wyborów i prowadzeniu kampanii przekraczającej limit wydatków wskazany w ustawie. Wkrótce Polska zostanie zasypana billboardami, spotami wyborczymi i różnymi reklamami. Rozróżnienie, czy to reklama wyborcza, rządowa, sponsorowana przez spółki państwowe, czy związana z referendum, będzie trudne. Cel jest jeden: wygrana PiS, która ma obecnie najgorsze notowania od 8 lat. Dlatego otwarcie mówimy, że te wybory nie będą uczciwe. Każdy z nas będzie płacił za promocję partii rządzącej, podobnie jak to miało miejsce w przypadku pikników 800+ sfinansowanych kwotą 2 mln zł przez ministerstwo.

Władza wczoraj zorganizowała wielką paradę, której nie powstydziłby się Putin na Placu Czerwonym. Na prawo i lewo operuje tematem bezpieczeństwa Polski, tymczasem od miesięcy poszukuje zagubionych rakiet, szuka zapalnika z polskiego helikoptera, a Białorusini swobodnie wlatują na kilkanaście minut do polskiej przestrzeni powietrznej przy Białowieży. PiS mimo tego, co mówi publicznie, zobowiązał się do podniesienia wieku emerytalnego w dokumentach unijnych. Rząd jasno przyznaje, że obniżając wiek emerytalny, wpędził kobiety w biedę, a liczba osób pobierających emeryturę poniżej minimum egzystencji w naszym kraju wzrosła prawie pięciokrotnie z 76,3 tys. osób w 2015 roku do 365,3 tys. w 2022 roku. To są twarde dane. PiS sprowadził do Polski tysiące imigrantów. Podczas gdy w 2015 roku tylko 3 300 osób z krajów muzułmańskich otrzymało zezwolenie na pracę, to w 2022 roku było to już 136 000 osób. Na koniec PiS sprzedał Lotos za bezcen Saudyjczykom i węgierskiemu Molowi, który kupuje ropę z Rosji, a teraz chce pytać o wyprzedaż państwowych spółek. W 2017 roku było 34 państwowych przedsiębiorstw, obecnie jest ich zaledwie 18.

Partia rządząca lekceważy inteligencję Polaków, zdając sobie sprawę, że zdecydowana większość nie ma czasu na weryfikację informacji. Pytania są porażające i służą zamaskowaniu braku realizacji własnych obietnic, począwszy od miliona mieszkań dla młodych, aż po milion samochodów elektrycznych. Mimo programu 500+ występuje największy w historii Polski spadek nowych urodzeń, panuje powszechna drożyzna, a służba zdrowia jest na kolanach: wydłużają się kolejki do lekarzy specjalistów, leki drożeją. Konflikt PiS z Europą blokuje nam tak potrzebne  środki unijne, a współpraca Kaczyńskiego z partiami europejskimi, które jawnie wspierają Putina wielu zastanawia. Tak naprawdę na jesieni odbędzie się referendum: czy w Polsce ma być normalnie.

Marek Krząkała

8

Komentarze

  • hmm 17 sierpnia 2023 08:31Zawsze będą wmawiać Tobie oni wszyscy ,ci ze szklanego ekranu : "idz na wybory" ,nie isc to prawie zdrada, taki przeciez Ich interes. Szalenstwo, odpłatnie reklamy abyś tyłko poszedł a potem dzielą niesprawiedliwie tym co twoje i sami nie wypracowali rozdając lub trwoniac przez to Twoją prace i z niej powstałe oszczędności , kupując nimi glosy szczególnie kombinatorów gdyz znowu chcą wygrac kolejne i kolejne wybory. -przecież dałeś Im na to rządzenie glejt. Kiedy juz dadzą jakus zasilek znów (przeciez ja tez dostane) -bez skrupułów wielu będzie brało 800+ nawet jako darmoche dla dwulatków , ujmując tym samym starym dlugoletnio zatrudnianym w przeszłości emerytom, lub inflacją pozbawiającej Ich oszczednosci. Okradali nas inflacją komuniści, Balcerowicz a teraz Ci obecnie panujacy.,Twierdza ze to przez Covid a nie przez rozdawnictwo..jedni gorsi od pozostalych. Zaufanie do rzadu jest jak zaufanie do drugiego człowieka ,nie ważne ile mi finansowo daje ale ważne czy powierzył bym mu na przechowanie swoje o wiele większe ciezko uzyskane oszczędności.
  • Król Europy 16 sierpnia 2023 21:20PO to najbardziej inteligentna partia i basta nie masz bardziej inteligentnego nad Donka kochanego
  • Szrek 16 sierpnia 2023 16:18Iloraz inteligencji PO Podwyższenie wieku emerytalnego do 65 lat w tym kobietom 7 lat podwyżka waru do 23 procent zmniejszony zasiłek pogrzebowy luka w wacie skok na OFE i głodowe pod wyszki emerytur i pensji i kto podskoczy z inteligencją politykom z PO niema mocniejszych inteligentów
  • Denek 16 sierpnia 2023 11:34Agro Unia w osobie Kołodziejczaka na listach PO to jest kwintesencja inteligencji
  • Adam 16 sierpnia 2023 09:09Proszę sobie gęby nie wycierać Polakami i raz na zawsze zapamiętać Polacy to naród niesamowity i godny co wam w PO nie pasuje .
  • Cześć i Chwała Polskim ŻOŁNIERZOM 16 sierpnia 2023 09:01Czyli ciebie.nie ma większych inteligentów jak członkowie PO . PO ma w d…i i inteligencje Polaków i samych Polaków . Teras marsz SERC a polem znowu pieniędzy NIMA i nie będzie Vel Rostowski
  • Dlaczego Emeryt Dziadzieje 16 sierpnia 2023 08:58 Czy sie z tym nie zgadzasz: Wyższe ceny wszystkiego wywoływane rozdawnictwem pustego pieniądza czyli tzw psucie monety na cele wyborcze , szczególnie na osoby ukrywające dochody a przez to często przez to bajecznie bogate skutkuje podnoszeniem płacy minimalnej i znow jak w obłędzie -kolejnym wzrostem cen. Na świecie mówią o tym zjawisku- inflacja. Natomiast waloryzacja emerytur jest oczywiście niższa niż wzrost płacy minimalnej. Emerytury są zwiększane o inflację z ubiegłego roku z opóźnieniem.! Ceny rosną juz teraz,!!… ale waloryzacja dopiero w marcu przyszłego roku.!dociera?..np.. Dodatek pielęgnacyjny dla osób 75+ wynosi 294,39 złotych i od 2022 r. wzrósł o 87,63 złote. To 42,38%. W tym czasie pampersy dla dorosłych zdrożały o 100%.!! .. Na tym to polega. Podobnie ma się sprawa z emeryturami. Emerytury, wzrosły w czasie rządów PiS może nawet aż o 60%, ale kwotowo to zaledwie 700 złotych dla wielu. Tyle wzrosły płace minimalne w ciągu tylko jednego roku a przeciez emerytury byly wypracowywane przez wielu po 40lat czyli powinny dla takich wzrosnąć wg stawek średniej krajowej placy To dlatego emerytom jest coraz trudniej i biednieją wykupując zdrowsze czerstwe pieczywo po obniżonych cenach. To dlatego emeryci z 40letnim i większym, stażem pracy ktorzy przed inflacja mieli jeszcze godne emerytury juz czesto zaglądają do koszy z darmową żywnością w marketach..tak wiec czyż to nie jest prawda. Ale bardzo bogaci ludzie co maja takie majątki nieraz setki hektarów, obecnie na dzieci dostają dużo wiecej niz podniesiono spracowanym emerytom.
  • Wyborca 16 sierpnia 2023 07:55PO obraża inteligencję Polaków

Dodaj komentarz