Dominik Gajda
Dominik Gajda

Dobrze dzieje się w żeglarskim klubie TS Kuźnia Rybnika. Podopieczni Mirosława Małka i Jacka Błaszczyka na stałe zagościli w czołówce polskich żeglarzy. 
Ostatnio bardzo dobre wieści napłynęły z Giżycka, gdzie w ostatni weekend rozgrywano Mistrzostwa Polski Młodzików U13. W zawodach rywalizowało 117 zawodników z całego kraju. Wśród nich najlepszy okazał się Samuel Bac Cardenas, który został Mistrzem Polski w klasie OPTIMIST gr B. Bardzo dobrze zaprezentował się także Wojtek Kluczniok, zajmując wysokie 12. miejsce.

– Gratuluję wszystkim: Samuelowi, Wojtkowi, Maksowi, Kamilowi, Nikoli i rodzicom. Kawał dobrej roboty. Zbudowaliśmy wspaniały team. 9 wyścigów w średnim i słabym wietrze wyłoniło mistrza Polski, a jest nim Samuel! Na zgrupowanie kadry do Pucka zakwalifikowało się dwóch naszych zawodników Samuel i Wojtek – mówi Mirosław Małek, trener zawodników z TS Kuźnia Rybnik.

Przypomnijmy, że kilkanaście dnie temu odbył się finał tegorocznej, żeglarskiej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli de facto mistrzostw Polski. Znakomicie w tych zawodach zaprezentował się podopieczny Jacka Błaszczyka z TS Kuźni Rybnik – Wojciech Wójcik, który wygrał 4 z 11 wyścigów rozegranych na Zatoce Puckiej i mógł cieszyć się ze złotego medalu w klasie ILCA 4.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

  • Karolina 29 sierpnia 2023 10:57Brawo ?

Dodaj komentarz