fot. FB / OSP Bluszczów
fot. FB / OSP Bluszczów

Szybka reakcja służb ratunkowych

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu na ulicy Głównej w Bluszczowie o godzinie 20.12. Natychmiast po otrzymaniu informacji, zastępy strażackie ruszyły na miejsce zdarzenia. Do akcji ratunkowej włączyli się zarówno zawodowi strażacy z JRG Wodzisław Śląski, jak i ochotnicy z Syryni i Bluszczowa. Szybka reakcja służb pozwoliła na zabezpieczenie miejsca zdarzenia i skuteczne ugaszenie ognia.

Walka z ogniem

Po przybyciu na miejsce strażacy przystąpili do działań mających na celu opanowanie sytuacji. Płonący samochód osobowy marki Porsche mógł stanowić duże zagrożenie. Strażacy natychmiast przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Następnie skierowali swoje wysiłki na ugaszenie pożaru. Dzięki profesjonalizmowi i współpracy strażaków z JRG Wodzisław Śląski oraz ochotników z Syryni i Bluszczowa, udało się opanować pożar i zapobiec dalszym stratom materialnym i osobowym.

Przyczyna pożaru

Po przeprowadzeniu dochodzenia ustalono, że przyczyną pożaru samochodu było zwarcie w instalacji elektrycznej pojazdu. Dokładne okoliczności zdarzenia są nadal badane, ale wstępne ustalenia wskazują na problem związany z układem elektrycznym.

"Zwarcie w instalacji elektrycznej jest jedną z najczęstszych przyczyn pożarów samochodowych. Wynika to z niewłaściwego utrzymania i konserwacji pojazdów oraz uszkodzeń w instalacji elektrycznej. Dlatego tak ważne jest regularne przeglądanie i naprawa układu elektrycznego w samochodzie".

Komentarze

Dodaj komentarz