RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

Koszykarki z Rybnika ponownie będą walczyć na pierwszoligowych parkietach. Po udanym sezonie 2022/23 – kiedy to podopieczne Adama Renera awansowały do fazy play off, kibice liczą, że i najbliższa kampania będzie w wykonaniu rybniczanek zakończona walką o miejsce w pierwszej ósemce. 
Jak informują działacze RMKS-u Rybnik, czwarty już sezon w nazwie zespołu pojawiła się nazwa sponsora tytularnego, którym jest firma Xbest. Zespół w tegorocznych rozgrywkach poprowadzi duet trenerski Adam Rener (trener główny) i Grzegorz Korzeń (asystent trenera). W porównaniu z ubiegłym sezonem w składzie zabraknie Martyny Czyżewskiej, która przeszła do Zagłębia Sosnowiec (Orlen Basket Liga Kobiet) oraz Pauliny Majdy (AZS Politechnika Korona Kraków, 1 liga). W zespole nie pojawią się również Ewa Bacik, Paulina Hnida i Natalia Ferenc.
O ligowe punkty dla Rybnika będą za to walczyły: Zuzanna Piwkowska (22 lata, wychowanka MKK Basket 25 Bydgoszcz), Oleksandra Hopkalo, Natalia Rudzińska, Patrycja Hnida (16 lat, wychowanka ŻKK Olimpia Wodzisław Śl., umowa szkoleniowa), Oliwia Węglarz (20 lat, AZS Uniwersytet Gdański), Klaudia Keller, Beata Jurczyńska, Patrycja Rogalska (22 lata, AZS Politechnika Korona Kraków), Patrycja Pendziałek, Dominika Bednarek, Oliwia Keller i Alicja Roś (17 lat, wychowanka RMKS Rybnik).
– Serdecznie witamy w naszych szeregach nowe zawodniczki, a całemu zespołowi życzymy udanego sezonu i solidnego wsparcie rybnickich kibiców. Pierwszy oficjalny mecz w Rybniku już 14 października – słyszymy w rybnickim klubie. 
 

Komentarze

Dodaj komentarz