Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju / Archiwum
Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju / Archiwum

W najnowszym badaniach respondentów – wyborców o to jak oceniają polskie partie polityczne pod względem skuteczności działania, wiarygodności, troski o obywateli i zdolności koalicyjnych. Polacy generalnie bardzo dobrze oceniają obecnie rządząca Zjednoczoną Prawicę. Prawo i Sprawiedliwość jest tym ugrupowaniem, który występuje najbardziej wyrazistym programem, wiedzącym dokąd zmierza i skutecznym w realizacji swoich punktów programowych.

Problem Platformy Obywatelskiej polega na tym, że w ciągu 8 lat sprawowania władzy premier Donald Tusk złożył wiele obietnic, których nigdy nie zrealizował. Przypominam kilka najważniejszych:

Obniżka podatków – faktycznie m.in. podwyższono składkę rentową i podatek VAT.

Drogi na Euro 2012 - faktyczne, do Prawo i Sprawiedliwość w pełni ukończyło drogi szybkiego ruchu, "ekspresówki" i „autostradami" do miast „gospodarzy”, plus tunele na „zakopiance” i pod Świną nie zapominając o przekopie Mierzei Wiślanej.

Powroty z emigracji – faktycznie liczba stałych mieszkańców naszego kraju skurczyła się za Donalda Tuska do 37,1 mln, a więc do poziomu z 1984 roku. – powroty z emigracji następuje obecnie za rządów Zjednoczonej Prawicy.

Polska w strefie euro w 2011 roku - Z biegiem czasu zapał premiera Donalda Tuska i ówczesnego rządu PO i PSL stopniał. Dziś żadne daty przystąpienia Polski do euro strefy nie padają.

Powrót do niższych stawek VAT - szef rządu PO i PSL nie pozostawił jednak złudzeń. - VAT nie będzie ani obniżony, ani podwyższony, tylko pozostaje taki, jaki jest - ogłosił w trakcie rządzenia Donald Tusk.

Zmian w opodatkowanie rolników - Do końca swoje kadencji Rząd PO i PSL tego postulatu nie zrealizował, na zapowiedziach się skończyło.

Wzrost składki do OFE - Wiecie, co byśmy zrobili z tą ręką, która by się podniosła na te składki- zapewniał Donald Tusk. Po ostatnich zmianach w funkcjonowaniu OFE deklaracje z 2011 roku można już tylko przywoływać jako ciekawostkę. Tusk stwierdził, że nie były to pieniądze ludzi i je po prostu zabrał.

Kiedy Platforma Obywatelska rządziła, wspólnie z PSL-em nic nie zrobiła, aby poprawić byt zwykłych ludzi. Wręcz przeciwnie, to wtedy wydłużony został okres pracy do 67 lat, a z ust ministra finansów słyszeliśmy słowa, że „pieniędzy nie ma i nie będzie” na pomoc socjalną.

Czy mając w pamięci tamte działania, możemy po raz kolejny zaufać Donaldowi Tuskowi i jego Platformie Obywatelskiej? Myślę, że każdy Polak rozważy to w swoim sumieniu. Ja nie zaufam.

Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój -  Piotr Tomasz Szereda

11

Komentarze

 • Ewa 11 września 2023 13:26"Nasza wizja rozwoju jest taka, żeby na koniec naszej trzeciej kadencji średnie wynagrodzenie w Polsce wynosiło przynajmniej 10 tysięcy złotych" --a jak by tak ogłosił w ramach ogłaszania zwycięstwa nad bolszewizmem, że będzie wynosić 40 000zł -ciekawe ile wówczas będzie kosztował prąd? .
 • hmm 11 września 2023 09:20Te 800+to na dzieciczy na kawior dla dzieci lub dla Dilerow w na raty za nowe samochody ,i co bedzie z inflaclją jak to wszystko zaczniecie realnie rozrawac
 • nadal Janusz 11 września 2023 09:16Jeszcze jedno ,czym jest bieda?! ,jeździł Pan kiedys rowerem lub chodzil pieszko z jednej strony ulicy na druga zygzakiem po domach od Wodzislawia w kierunku Jastrzebia szukać jako prawie bezdomny kwatery dla swojego jej rodziny ,a potem od Pawłowic ,znajdujac po przeszlo pol roku pod Zebrzydowicami taką gdzie po scianach mocznik splywal ,zrywajac tynki remontujac i cieszac sie ze piecyk zeliwny smuieszek w zime na srodku pokoju postawion grzal ,a gdy Pan z pracy odłożył cos na lepsze to znow kolejny zlodziej ukradł to inflacją i nadal byl Pan biedny ,wiec nie pisz Pan ze Wy leczycie biede i tak madrze rządzicie.
 • do Piotra od Janusza 11 września 2023 08:20Panie Piotrze , zrugał ,nawymyślal mi podejrzewam Pan ze bylem w jednym wpisie internetowym przeciwko podniesieniu placy minimalnej .Odpowiem Panu teraz .Trzeba bylo nie wywoływać inflacji ,nie rozdawac a darmo Covidowych fantów Michalowi Tuskowi ,Kasi Tusk -blogierce co puzle uklada i zieciowi Donalda aby On za to torebke ze skory krokodyla 30000zl Kasi fundowal.Trzeb bylo nie rozdawac wielu VIPom innym gdyz robotnicy fige z tego mieli.Wie Pan z czego bierze sie bieda?! ,o ironio ona bierze sie nie z biedy a inflacji ,gdyz czlowiek biedny ktory pracuje aby nie byc biedny znow jest okradany inflacją z oszczędności aby jakis "szczurek rzadowy żądny władzy " mógł kupowac glosy za czyjes zapracowane pieniadze bardzo czesto rozdajac wykłym nierobom. W Niemczech juz maja problem z ludzmi chętnymi do pracy bo za duzo socjalu .A wiec podtrzymuje swoje ówczesne zdanie.
 • CiebiePiotrzetotezdotyczy 10 września 2023 08:18Do wszystkich ktorzy popierają to co z inflacją wyprawia PIS--test waszej uczciwisci, pytanie- bez odpowiedzi na nie raczej w lustrze nie patrzcie na siebie bo sie wystraszycie: w jakiej formie trzymacie ewentualne oszczednosci o ile jeszcze je macie. Czy sa to nadal zlotowki, czy może waluty , zloto , czy jak najprędzej zainwestowaliscie wczesniej w nieruchomosci. Od odpowiedzi na te zagadnienia zalezy prawdziwa Wasza gorliwosc w popieraniu PISu. Czy jest ona pelna zaufanial czy zwyczajnie cyniczna i nastawional na zyski. Zróbcie sobie rachunek Waszej wiarygodności.
 • Czysiesprawdzi 10 września 2023 00:37Kurs dolara może wzrosnąć do 27 zł W serii kolejnych Xów zasugerował on, że rajd wzrostowy na dolarze nie musi wcale zatrzymać się na granicy 8 zł. Odnosząc się do przypadku tureckiej liry, która niegdyś warta była poniżej 2 dolarów, a za którą dziś z kolei zapłącić trzeba niemal 27 dolarów zasugerował, że
 • Pawel 09 września 2023 10:16PiS szykuje polityczną "bombę". Ogłosi ją Kaczyński. Wymieni pieniadze -aby mozna bylo rozdawać miliony .Wszyscy myślą , że kupią dużo ale gdy po wyborach pójdą do sklepu to sie zdziwią
 • Jano 08 września 2023 09:02Cala Polska wies sie juz cieszy .Rzad na barkach pracujacych szczególnie tych ciezko wziął na siebie finansowanie Ich dzieci a u tych bogatszych bedzie na raty za nowe samochody.Dilerzy sam się e już ciesza.Pracujacy dostaną garba ,Ci co oszczędzali a nie polokowali np w zloto, po raz kolejny nauczke.
 • MarekK 08 września 2023 08:44Jak latwo sie rzadzi za ukradziony inflacja real oszczednosci spoleczenstwa ,jak latwo sie rozdaje co samemu nie wypracowalo ,500+,800+ ,a moze za niedlugo 1200+,aby kupic glosy a moze 2400+ co za różnica, maszynka do druku w ruch.Kto jest biedny a Kto bogaty ,czyz biednymi nie sa Ci co cale zycie w przemysle a bogatymi Ci co nie musieli tak pracowac a na prace wołali "be"?.Czy 500?zl to bylo malo ,trzeba bylo podniesc do 800+ na kawior ,.Nie jedna rodzina nie ma tyle na osobe .Pisze Pan o OFE ,no to co , dobrowolnie jak w mafii przymusowe PPK w zamian PPE .mozesz sie nie zapisac ale wowczas nic...ile sa warte dzis tam wplacone kwoty 3lata temu ? Ile zarządy tych tworów gaży na tym zarobily .?a ile w tym tempie inflacji warte te pieniadze będą za 20 lat? ,czyz to nie jest tak ze oszukancza partia krzyczy na innych łapać zlodzieja.Nie mow Pan tez o inflacji na Lotwie. Przypowiesc o szambie i góralu pan zna .Zdrowe kraje mialy 6%inflacji w Polsce jest 38%..Nie mow tez ze w Polsce taniej niz w Czechach a tam drogo. Zobacz Pan co po decyzji RPP z walutą dzis sie dzieje. Czy do konca kolejnej waszej kadencji dolar ma szanse kosztowac mniej niz 10zl?
 • Janusz 08 września 2023 08:19Jedni trwonią i drudzy trwonia.Jest cos takiego jak równoważnia ,gdy stanie Pan pośrodku z rozwagą wszystko będzie OK .Gdy stanie Pan jedynie po jednej gałęzi od osi równowagi w zależności od tego jak daleko, runie Pan tak proporcjonalnie szybko . I Wy PISowcy zamieniliscie sie w Partie i Socjalizm nie mając nic wspólnego ze sprawiedliwoscią. ..Dzis bylem w banku i wybrałem z konta 4000zl w samych 500zl -nowiutkich. I tak sobie myślę , że jak będę następnym to dostanie w tysiącach a na awersie bedzie Jarek ,na rewersie Leszek ,nie mam nic przeciwko ale... odkryłem o co chyba z tym rozdawnictwem wszechdobylskim chodzi -- o inflacje aby byly tysiączki z tymi wizerunkami . Pozniej przyjdzie Balcer i obetnie trzy zera i zrobi z tysiąca znow 1zl i zabawa z pieniędzmi zacznie sie od nowa. Historia powtarza sie jak widać cyklicznie. I wszyscy ogłoszą zwycięstwa! . Tylko wyciu. ny naród znów będzie zachęcony aby iść na wybory z zalecanym referendum ,lecz nikt tam sie nie spyta w referendum czy chcemy Euro jako środek płatniczy w Polsce ,dlaczego? "Rząd w projekcie budżetu na 2024 r. założył, że średnio pensje Polaków wzrosną o blisko 10 proc. To oznacza, że średnie wynagrodzenie przebije granicę 8 tys. zł brutto. Jeśli założymy, że inflacja nad Wisłą osiągnie poziom 7 proc., każdy z nas realnie straci 560 zł. I oczywiście, wzrost pensji ma rekompensować wzrost cen (płace realne będą dodatnie), ale problem polega na tym, że nie każdy podwyżkę dostanie, a wyższe ceny na półkach dotykają wszystkich - bez pytania o wiek, zawód czy status majątkowy." Rozdawnictwem aby kupować glosy narobicie taka inflace ze praca w tym kraju przestala miec sens a oszczędzanie tym bardziej.Czym wiec sie praktycznie sió rożnicie od pospolitych złodziei ?!
 • Janusz 08 września 2023 08:17Jedni trwonią i drudzy trwonia.Jest cis takiego jak równoważnia ,gdy stanie Pan pośrodku z rozwaga wszystko bedzie OK .Gdy stanie Pan jedynie po jednej gałęzi od osi równowagi w zależności od tego jak daleko runie Pan tak proporcjonalnie szybko . I Wy PISowcy zamieniliscie sie w Partie i Socjalizm nie majac nic wspólnego ze sprawiedliwoscią. ..Dzis bylem w banku i wybrałem z konta 4000zl w samych 500zl -nowiutkich. I tak sobie myślę , że jak będę następnym to dostanie w tysiącach a na awersie bedzie Jarek ,na rewersie Leszek ,nie mam nie przeciwko ale...i odkryłem o co chyba z tym rozdawnictwem wszechdobylskim chodzi -- o inflacje aby byly tysiączki z tymi wizerunkami . Pozniej przyjdzie Balcer i obetnie trzy zera i zrobi z tysiąca znow 1zl i zabawa z pieniędzmi zacznie sie od nowa. Historia powtarza sie jak widać cyklicznie. I wszyscy ogłoszą zwycięstwa! . Tylko wyciu. ny naród znów będzie zachęcony aby iść na wybory z zalecanym referendum ,lecz nikt tam sie nie spyta w referendum czy chcemy Euro jako środek płatniczy w Polsce ,dlaczego? "Rząd w projekcie budżetu na 2024 r. założył, że średnio pensje Polaków wzrosną o blisko 10 proc. To oznacza, że średnie wynagrodzenie przebije granicę 8 tys. zł brutto. Jeśli założymy, że inflacja nad Wisłą osiągnie poziom 7 proc., każdy z nas realnie straci 560 zł. I oczywiście, wzrost pensji ma rekompensować wzrost cen (płace realne będą dodatnie), ale problem polega na tym, że nie każdy podwyżkę dostanie, a wyższe ceny na półkach dotykają wszystkich - bez pytania o wiek, zawód czy status majątkowy."Rozdawnictwem aby kupować glosy narobicie taka inflace ze praca w tym kraju przestala miec sens a oszczędzanie tym bardziej.Czym wiec sie tez jako praktycznie różnicie od pospolitych złodzieji ?!

Dodaj komentarz