KPP Wodzisław Śląski
KPP Wodzisław Śląski

Ceremonia

O godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczystość, którą zainaugurował nadkomisarz Artur Szwed, dowódca ceremonii, składając meldunek inspektorowi Markowi Nowakowskiemu, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Po tym sierżant sztabowy Mateusz Rok z Zespołu Kadr i Szkolenia przedstawił sylwetkę nowo mianowanego komendanta, a następnie odczytał rozkaz personalny, który wręczył inspektor Marek Nowakowski.

Kim jest młodszy inspektor Dariusz Zajda?

Nowy Komendant, młodszy inspektor Dariusz Zajda, to doświadczony funkcjonariusz, który wcześniej pełnił rolę I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej. Jego awans jest wynikiem umiejętności w zarządzaniu i doświadczenia na różnych stanowiskach kierowniczych w jednostkach w Bielsku-Białej, Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku. Zajda wyraził wdzięczność za otrzymane zaufanie i zadeklarował gotowość do współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Udział władz samorządowych

W ceremonii wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących z Policją. Starosta Wodzisławski wyraził nadzieję na owocną współpracę i złożył gratulacje nowemu komendantowi w imieniu lokalnych władz.

Kariera zawodowa

Dariusz Zajda rozpoczął swoją służbę w Policji w 1995 roku w Komendzie Rejonowej w Rybniku. W 2007 roku został Kierownikiem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Rybniku, a w 2012 roku awansował na Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji tej samej komendy. W 2017 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego w Jastrzębiu-Zdroju, a w 2019 roku przeniósł się do Bielska-Białej. Od 5 września br. pełni funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Komentarze

Dodaj komentarz