Sportowy weekend w Rybniku

W najbliższy weekend sportowi kibice nie będą się nudzić. Rybniccy żużlowcy powalczą w pierwszym, półfinałowym meczu play off I ligi żużla. Swoje mecze ligowe rozegrają piłkarki i piłkarze z Rybnika. Ważny mecz mają przed sobą także bejsboliści Silesii Rybnik. Warto także sprawdzić, co w ofercie ma rybnicki MOSiR. 


ŻUŻEL – I LIGA  
Rybniccy żużlowcy, w najbliższą niedzielę, zmierzą się na swoim torze z ekipą z Bydgoszczy. Stawką dwumeczu z tą drużyną będzie awans do finału tegorocznej kampanii I ligi żużla. W ekipie Antoniego Skupienia zabraknie kontuzjowanego Patricka Hansena, za którego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Na torze nie zobaczymy także juniora Pawła Trześniewskiego, dochodzącego do pełni sprawności po upadku sprzed kilku tygodni. Kibice Zielono-Czarnych pomimo to, liczą na dobrą postawę Rekinów.  

KS ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: niedziela, 10 września   
Start: godz. 14:00


BASEBBAL – EKSTRALIGA  
Silesia Rybnik w półfinale ekstraligi mierzy się z obrońcą tytułu mistrzowskiego z Kutna. Po dwóch pierwszych meczach, rozegranych na boiskach Stali, rybniczanie przegrywają 2:0. Rywalizacja trwa do trzech zwycięstw. Jeżeli zawodnicy Silesii chcą więc przedłużyć swoje szansa na awans do finału, muszą wygrać najpierw w sobotę, a później w meczu nr 4, zaplanowanym na niedzielę. Jeżeli tak się stanie – potrzebne będzie piąte starcie obu ekip. I o tym marzą fani Silesii. 

Silesia Rybnik – Ekobud Stal Kutno Baseball
Miejsce: boisko bejsbolowe, ul. Partyzantów 
Termin: sobota, 9 września godz. 14.00
(ewentualny czwarty mecz półfinałów w niedzielę, 10.09 g.12.00)


PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA  
Piłkarki z Rybnika kolejny, drugoligowy sezon rozpoczęły od domowego remisu i zwycięstwa w Myślenicach. W trzecim meczu, wyjątkowo na boisku w Boguszowicach, podejmą Sokoła z Kolbuszowy Dolnej, który w pierwszych dwóch kolejkach uzbierał trzy punkty. Emocji na pewno nie zabraknie. 

TS ROW Rybnik – Sokół Kolbuszowa Dolna
Miejsce: boisko w Boguszowicach  
Termin: sobota, 9 września   
Start: godz. 15:00


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  
Piłkarze z Rybnika dobrze radzą sobie w sezonie 2023/24, ale tylko w meczach wyjazdowych. Z delegacji podopieczni Dawida Jóźwiaka przywieźli dwa zwycięstwa i remis. Na stadionie przy ul. Gliwickiej rybniczanie nie zdołali jeszcze wywalczyć żadnego punkty. Szansą do zmiany tego stanu rzeczy będzie sobotni pojedynek z MKS-em Lędziny. Początek o godz. 16. 

ROW 1964 Rybnik – MKS Lędziny
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: sobota, 9 września    
Start: godz. 16:00


PIŁKA NOŻNA – KLASA A, B, C
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Orzepowic, Niewiadomia, Grabowni, Kamienia, Chwałowic, Chwałęcic, Gotartowic i Ochojca. 

Klasa A, grupa: Rybnik
Zuch Orzepowice – Płomień Ochojec, sobota 16.09 godz. 16:00
Polonia Niewiadom - Rymer Rybnik, sobota 16.09 godz. 16:00

Klasa B, grupa: Rybnik
Jedność Grabownia – MKS Czerwionka, sobota 16.09 godz. 16:00
KP Kamień – Inter Krostoszowice, niedziela 17.09 godz. 16:00
Pierwszy Chwałowice – Gwiazda Skrzyszów, niedziela 17.09 godz. 16:00
TKKF Sokół Chwałęcice – SKF Rowień, niedziela 17.09 godz. 16:00
Sygnały Gotartowice – LKS Unia Książenice, niedziela 17.09 godz. 16:00

Klasa C, grupa: Rybnik
KP Kamień II – MKS Polaris Żory, sobota 16.09 godz. 16:00
Płomień Ochojec II – LKS Skrbeńsko, niedziela 17.09 godz. 16:00


REKREACJA – TURYSTYKA GÓRSKA  
ADeHaDowo Edyta Czyżewska Organizacja Turystyki i Usługi oraz MOSiR zapraszają na piesze wycieczki z przewodnikiem. Najbliższa już 23 września. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza
Trasa: Węglówka – Lubomir – Łysina – Kudłacze – Myślenice
Termin: sobota, 23 września
Start: godz. 7.00


REKREACJA – BIEGANIE  
24 września odbędzie się tegoroczna edycja Kamień Extreme. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę i przeżycie biegowej rywalizacji na trasie z przeszkodami naturalnymi (np.: staw, piach, błoto) oraz technicznymi (np.: podesty, ściany, rusztowania). Na trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, gibkość, siłę. Trasa z przeszkodami została wytyczona na dystansie około 5,5 km. W tym dniu odbędzie się również Kamień Extreme Kids – dzieci oczywiście będą miały dostosowany dystans i przeszkody, a planowane starty są w godzinach porannych i przedpołudniowych. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

XVIII Kamień Extreme
Miejsce: ośrodek w Kamieniu 
Termin: niedziela, 24 września 
Start: godz. 12.00

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123. 

Komentarze

Dodaj komentarz