Materiały prasowe
Materiały prasowe

Fani muzyki rozrywkowej z lat 70. i 80 będą mieli dla siebie nie lada gratkę. Na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej już 3 października bowiem odbędzie się nietuzinkowy koncert „Abba i inni – Symfonicznie”. Przed publicznością zaprezentują się bowiem muzycy, którzy nader wiernie wykonają prawdziwe hity, które onegdaj rozgrzewały publiczność na całym świecie. Utwory, które stworzyła wówczas szwedzka supergrupa, czyli „Waterloo”, „Money. Money, Money”, „Gimmie, Gimmie, Gimmie” czy „Dancing Queen”, królowały wówczas w dyskotekach, okupowały pierwsze miejsca na listach przebojów i cieszyły się niesłabnącą popularnością. Nie było przypadkiem, że popowy kwartet sięgnął po główną nagrodę podczas konkursu Eurowizji. Band ze Skandynawii sprzedał prawie 300 milionów płyt, co czyni go jednym z najbardziej rozpoznawalnych ikon rock and rolla.

Ale nie tylko Szwedzi będą bohaterami widowiska, które przygotowali dla państwa twórcy. Wśród utworów zaproponowanych publiczności nie zabraknie twórczości duetu z Niemiec, czyli zespołu Modern Talking. Dieter Bohlen i Thomas są niemal wizytówka dziewiątej dekady ubiegłego stulecia, a piosenki takie jak „Cheri lady” czy „You are my heart, you are my soul” przez wiele lat sprawiały, że na parkietach robiło się gęściej. Dla wielbicieli muzyki schyłku dwudziestego wieku nie mogło zabraknąć twórczości Boney M, których brawurowy Rivers of Babylon” podrywał do tańca nawet najbardziej drewniane nogi.

Wśród piosenek śpiewanych na koncercie „Abba i inni- Symfonicznie” reżyser nie mógł zapomnieć o piosence pod tytułem „Radio Gaga” wykonywanej przez zespół Queen z prawdopodobnie najbardziej utalentowanych wokalistów na świecie, czyli przez Freddiego Mercurego. Publiczność będzie mogła usłyszeć także numery artystów takich jak Tom Jones, niezapomniani Bee Gees, Dean Martin i Donna Summer. Będzie to uczta nie tylko dla melomanów, którzy zachwycą się muzyką wykonywaną przez solistów i chórzystów, ale także tych, którzy lubią oglądnąć wykonywany przez świetnych baletmistrzów taniec.  

Komentarze

Dodaj komentarz