UM Jastrzębie-Zdrój
UM Jastrzębie-Zdrój

Kilka dni temu rozpoczęły się prace związane z montażem metalowego stelażu na parkingu przy ul. Harcerskiej, gdzie wkrótce zamontowanych zostanie 22 paneli słonecznych. Jest to druga instalacja fotowoltaiczna w tym miejscu, bo pierwsza funkcjonuje już od pewnego czasu.

Według szacunków, nowa instalacja będzie wytwarzać około 10 MWh energii elektrycznej rocznie. Wyprodukowana energia ma być w pełni wykorzystana na potrzeby Urzędu Miasta. Efektem tego będą oszczędności budżetowe w wysokości około 10 tysięcy złotych rocznie.

Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, podkreśliła znaczenie inwestycji zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i proekologicznego. Zauważyła, że zaoszczędzone środki finansowe mogą być przeznaczone na realizację innych projektów miejskich. "Tych instalacji z roku na rok w naszym mieście przybywa i te działania będą kontynuowane w najbliższym czasie", dodała.

Inwestycja jest realizowana w ramach programu „wykorzystania odnawialnych źródeł energii na potrzeby jednostek organizacyjnych miasta”.

Komentarze

Dodaj komentarz