To pierwsze zwycięstwo w sezonie / fot. ms
To pierwsze zwycięstwo w sezonie / fot. ms

UKH Białe Jastrzębie odnotowały swoje pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie hokejowym, pokonując drużynę KH Wiedźmy 71 Wrocław wynikiem 3:1. Mecz odbył się na Jastorze i od początku był zdominowany przez gospodynie.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść Białych, z bramką zdobytą przez Emmę Gilgę, którą asystowały Iga Cywoniuk i Emilia Dębowska. Druga tercja była bardziej wyrównana i zakończyła się remisem 1:1, po bramce dla Wrocławianek strzelonej przez Hannę Młotkowską.

W trzeciej tercji, w ciągu zaledwie czterech minut, zawodniczki z Jastrzębia strzeliły dwie decydujące bramki. Autorkami bramek były Martyna Kolorz i Dominika Szymik, co ustaliło ostateczny wynik meczu na 3:1.

Statystyki meczu również były korzystne dla jastrzębianek, które oddały 43 strzały na bramkę wrocławianek, w przeciwieństwie do 24 strzałów ze strony gości. Dzięki temu zwycięstwu, UKH Białe Jastrzębie aktualnie plasuje się na ósmym miejscu w tabeli. Na jej czele znajdują się zawodniczki z Naprzód Janów.

16 września 2023, godz. 15.00 - Lodowisko Jastor
UKH Białe Jastrzębie - KH Wiedźmy 71 Wrocław 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
1:0 Emma Gilga - Iga Cywoniuk - Emilia Dębowska 09:05
1:1 Hanna Młotkowska - Zofia Postel 38:34
2:1 Martyna Kolorz - Emma Gliga 54:05
3:1 Dominika Szymik - Martyna Kolorz - Karolina Metlak 58:35

UKH Białe Jastrzębie: Monika Chodak, Maja Kasela, Iga Cywoniuk, Emilia Dębowska, Dominika Szymik, Emma Gilga, Martyna Kolorz, Milena Marchewka, Karolina Metlak, Wiktoria Prokopiuk, Uliana Liedienova, Magdalena Głąbica, Justyna Prószyńska, Magdalena Mołdysz, Klaudia Suchecka

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz