Z lewej Przemysław Grycman, po prawej Łukasz Karbowiński / fot. UM Rybnik
Z lewej Przemysław Grycman, po prawej Łukasz Karbowiński / fot. UM Rybnik

Rada Nadzorcza Rybnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ogłosiła 14 września br. wyniki procedury powoływania nowego Prezesa Zarządu. Stanowisko to obejmie od 19 września Przemysław Grycman, który przez ponad 13 lat piastował funkcję dyrektora Rybnickich Służb Komunalnych.

Przemysław Grycman nie jest nową twarzą w środowisku komunalnym miasta. Swoją karierę zaczynał w 2000 roku, przechodząc przez różne etapy zawodowe - od referenta, przez stanowiska mistrza i starszego mistrza, aż do dyrektora. Jego wykształcenie również nie pozostaje w tyle - ukończył Politechnikę Śląską w specjalnościach inżynieria miejska oraz technologiczno-inżynierska i zdobył dodatkowo tytuł MBA.

Tymczasowym następcą Grycmana w Rybnickich Służbach Komunalnych został Łukasz Karbowiński, zatrudniony w tej jednostce od 2011 roku. Karbowiński, który rozpoczął swoją karierę jako kierowca pojazdu ciężarowego, będzie pełnić funkcję dyrektora przez najbliższe trzy miesiące. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach i specjalizuje się w zagadnieniach mobilności miejskiej.

1

Komentarze

  • BG 20 września 2023 17:57Idzie nowe! Mam wrażenie, że to zmiana na dobre.

Dodaj komentarz