Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju / Archiwum
Piotr Szereda Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju / Archiwum

15 października 2023 r. zaplanowane jest zarówno głosowanie w wyborach do Sejmu i do Senatu, jak i głosowanie w referendum. Głosowanie w referendum odbędzie się w tych samych lokalach wyborczych co głosowanie w wyborach do parlamentu, a przeprowadzać je będą te same obwodowe komisje wyborcze. Każdy wyborca będzie mógł otrzymać trzy karty do głosowania (do Sejmu, do Senatu i referendalną). Wybory i referendum odbędą się przy użyciu jednej urny wyborczej, do której wrzucane będą zarówno karty do głosowania w wyborach, jak i karty do głosowania w referendum.

Donald Tusk szef Platformy Obywatelskiej "uroczyście unieważnił referendum". Ze strony Platformy Obywatelskie mamy nie pierwszy raz do czynienia z takim działaniem przewodniczącego PO. Przypominam, że 2004 roku Donald Tusk lider PO pod swoją własną propozycją referendum 4xTAK zebrał 750 tys. podpisów obywatelskich, przyniósł je do Sejmu, a następnie je zmielił dosłownie. Dlatego mnie nie zaskakuje postawa Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej, który sam mówi trakcie kampanii wyborczej - „obywatele po wyborach dowiedzą się jak oni będą rządzić Polską” - jeżeli wygrają (jednak tego nie zakładam). Przypominam tylko w najnowszej historii Polski obywatele wypowiadali się w plebiscytach pięciokrotnie. Tym razem chodzi czy Polacy – bez względu na to kto wygra wybory - określi ramy nowemu Rządowi RP co mu wolno, a co mu nie wolno realizować. Polacy powinniśmy zdać sprawę czym grozi wyprzedaż banku, kolei, kopalń, energetyki, rafinerii, portów, linii lotniczych itd.

Jeśli wyprzedamy polskie firmy, to w sytuacji pandemii, czy kataklizmu militarnego, ataku na Polskę, nie będą one pracowały dla dobra wspólnego, a będą zainteresowane wyłącznie ratowaniem własnych zysków.

Polacy wiedzą, czym się skończyły rządy Donalda Tuska (PO), który wraz z Władysławem Kosiniakiem (PSL obecnie Trzecia Droga) podnieśli wiek emerytalny. Czy chcemy do tego wrócić? Raczej oczekujemy wprowadzenia emerytur stażowych i z tym się zgadzam.

Polacy doceniają bezpieczeństwo i sami chcą decydować kogo chcą wpuścić pod swój dach. Oczywiście ktoś powie, że przecież podczas trwania okupacji Ukrainy przez bandytów Putina sami przygarnęliśmy pond półtora miliona uchodźców. Jednak czy chcemy w najbliższych 4 latach przyjąć pod swój dach „tylko 1 milion” emigrantów z bliskiego wschodu i Afryki? Do tej pory w urzędach miast wydano właśnie ponad 1,5 nr PESEL. Czyli emigranci ze wschodu weszli na teren Polski LEGALNIE otrzymali opiekę, zamieszkali i podjęli pracę na rzecz swoją i Polski.

Ja jestem na TAK dla referendum, a skreślę 4 x NIE i do tego Was namawiam.

Piotr Szereda

12

Komentarze

 • Andrzej 12 października 2023 10:16Ponoc po Nowym Roku gdy zaczną wypłacać kolejne 800+ i inne, będą wszystkim pracujacym wydawać talony na różne produkty. Za te Bilety NBP zwane złotówkami będziecie mogli stać w kolejkach a za talony kupować.
 • hmm 10 października 2023 08:56Niech każdy sobie na swoje dziecka pracuje sam,owszem można wspomóc na wychowanie dla naprawde biednych rodzin ktore chca pracowac ale nie wyręczać bogatych na "kawior " czy kupno "auta " ,ze niby na dzieci jak teraz to zrobil PIS- "auto kupione za 500+ " drukowano naklejki ,a co do emigrantów to macie problem ,ja nie byłem za wstępem do Unii ,to Wy nas w to szambo wpusciliscie.Chcieliscie z tamtad brać nie swoją kasę, no to się doczekaliscie warunkow .Ja nawet jak miałem pożyczyć od rodziny pieniądze na chleb bo nieraz brakło to wolałem pożyczać z banku na procent aby się nie uzależnić by nie wypominali .Wy się uzależniliscie od Unii.Teraz okradacie na to rozdawnictwo innych oszczędnych ludzi inflacja kradnąc Ich oszczędnośc i rozdając czesto nierobom jak swoje.A może zamiast inflacji to podatek od nieruchomości podnieść.Kaczynski i Morawiecki zapłacili by najwięcej.
 • TakzapamietamyPIS 10 października 2023 08:34PIS wcale nie pomaga dzieciom, PIS tak naprawde kupuje glosy rozdając bogatym niby za dzieci ale na kawior, okradajac na to tym samym inflacją ludz znacznie biedniejszych bo cale zycie spracowanych z realu zarobków oraz emerytur i oszczednisci zycia. Gdybym miał głosować na PIS to w znacznej mierze usprawiedluwil bym zlodziejstwo inflacyjne i kredytowe Balcerowicza który wmieszał sie w umowy kredytowe klient bank przez co tak wielu sie powiesiło ,cyt slowa ówczesnego RPO oraz usprawiedliwił bym rozpizdiel jaki czyniła w finansach komuna gdzie sie kupowalo za talony gdyz pieniądz przez inflacje i łatwość zdobywania przez nierobow byl nic nie warty. Pracusie zasuwali ,obiboki sie śmiali u dzis znow śmieją
 • Granda nie demokracja 09 października 2023 08:27Dzisiaj w mojej parafii odbyło sie mądre i potrzebne kazanie w temacie umów wzajemnych , uczciwość pracy i uczciwość płacy ,wzajemnych zobowiązań , realizacji. Szkoda tylko że nikt nie nawiązuje do tego co wyprawiają rządy czyli do okradania spoleczenstwa przez celowe rozdawnictwo i powodowanie inflacji. 500+; 800+; moze za niedlugo 1700+, rzucają sobie hasła jak w rzeźni mięsem ,podobnie z kwotami mandatów za nawet najdrobniejsze przewinienia i chociaż nikt nie twierdzi że rodzinom z dziećmi nie trzeba mądrze pomagać to to co sie obecnie w polsce odbywa zakrawa na kpinę i oszustwo. Podobnie wszyscy przywykli do jedynek na listach wyborczych i juz nikt nie zauważa problemu demokracji , chociażby takiego ze jedna i ta sama osoba nie powinna dwukrotnie w zyciu korzystać z tego przywileju ciągłości władzy czyli prawa do jedynki. Granada a nie demokracja ,oszustwo- nie wybory.
 • Podsumowanie 08 października 2023 08:22HiperInflacja nadchodzi wielkimi krokami . Bydą strajki i zamieszki . Ulicą bez wysokiego mandatu nie przejedziecie.
 • hmm 07 października 2023 22:30Nowy Kodeks karny 2023. Jakie zmiany od 1 października? : Czy celowe wywoływanie inflacji powinno być uznawane za masową kradzież ze szczególną szkodliwością społeczną
 • Kraj sie rozwija 07 października 2023 18:15Przed chwilą rozmawiałem z kuzynką.Jej dzieci za 500+ ,kupiły sobie auto,teraz na konto juz 800+ ,łódź motorową i uprawnienia sternika ,zapewne jak za dwa lata PIS bedzie nadal rządził kupią sobie za 2500+ samolot. A dziady co na to pracują mają kolejna podwyżkę CO.
 • Andrej 07 października 2023 18:11Czy po to przeżywaliśmy POPIWEK Balcerowicza ,sprowadzajacy finanse firm i publiczne do parteru aby teraz kolejni robili w nich na nowo rozpierduche, czy to oznacza ze walka za Komuny byla nic nie warta gdyz znów wrocilismy do tych samych wzorcow zasiłkowych "Kto da Wiecej", co wówczas. Jaki ta walka miała sens? !czy sie stoi ,czy sie leży 500zl ," wróć" 800zl sie należy.
 • Marek K 07 października 2023 16:33Ja osobiście te wybory traktuje jako test socjologiczny .Ilu z Tych co dostali od PISu ponad inflacje pójdzie u zrewanżuje sie mu w glosowaniu a przypomnę, samej pomocy Covidowej 40000zl dostał syn Tuska , córka 18000zl , zięć 150000zl i nie licze tych 500+ .Pamiętajmy tez o Urlopach Górniczych wypłacanych w miejsce emer staz. .Ja osobiście robie outsaid , nie ide na wybory bo uwazam że Kaczynski przy takich gościach i darowanych Im środkach musi wygrać a jeżeli nie wygra tylko kilkoma glosami to jako robotnik z ponad 45 let stażem pracy piękne ze śmiechu.
 • Uzupełnijmy 07 października 2023 16:00uzupełnijmy...nie ma samo w sobie żadnego większego znaczenia dla polityki władz oraz rzetelności jego wykonania. "Niezależność Poselska "– ani wyborcy, ani ich organizacje nie mają prawnej możliwości narzucenia posłowi sposobu działania, zwłaszcza głosowania w izbie,; "-jak Pan widzi tu, nawet legalne referendum w Konstytucji RP jest sprzeczne z Ustawą o wykonywaniu mandatu Posła gdyz wbrew twierdzeniu różnych partii na potrzeby propagandy przedstawicieli narodu nie mozna do niczego przymusić. Czyli Ktos w TV ciula zreszta nie pietwszy raz .Skoro juz jesteśmy przy przedstawicielach to moze zlikwidujmy jedynki partyjne w tej Szlacheckiej Ordynacji Wyborczej , wówczas Tusk nie będzie taki groźny. No ale wroga trzeba miec i pokazywać bo iak nie On to Kto?! wówczas zostaną jako -np. Żydzi
 • Janusz 07 października 2023 15:36a Ja uważam Panie Piotrze, że to Referendum ma na celu jedynie zwiększenie (spodziewają sie niskiej), frekwencji wyborczej i nie ma samo w sobie żadnego większego znaczenia dla polityki władz oraz rzetelności jego wykonania. Po pierwsze dla bezsporności brakuje tam pytań opozycji np : Czy jesteś za wprowadzeniem w Polsce waluty Euro, albo czy uznajesz ze celowa inflacja to przestępstwo kradzieży realnej wartosci pieniądza. Jak Pan wie to osobom rządzącym zależy! aby legitymizacja Ich wladze odbyła sie jak największym poparciem i to przy wysokiej absencji .Gdy czuje sie smród niskiej wygranej to jest bardzo niewygodne tym bardziej ze wygrana ta jest głównie efektem kupowania głosów. Juz nie 500+ lecz 800+ ma to podłe zwycięstwo zagwarantować. Dlaczego pisze "podle" , a to proste gdyz moim zdaniem 500+ to było aż za dość ,tym bardziej ze nie uzależniono nawet tej sumy jak w innych krajach od wieku dziecka. Efektem tego będzie kolejna wysoka inflacja i mase nowych aut kupionych przez osoby ktore jak na razie tego nieplanowały a przede wszystkim ja osobiście całkowicie nie rozumiem pazerności ludzisk. Jak by jakas partia aby kupic głosy dawała nie 800+ a 1500+ to tez by szli na nią głosować bo Im daje i nie zastanawiali by sie , iż ktos gdzies może dużo biedniejszy od nich za to dostaje kolejną już w tym roku podwyżkę centralnego ogrzewania czy energii elektr ponieważ ten rząd musi Kogoś dosłownie to mówię zamiennie na to okraść, Kogoś pracującego, sumiennego ,oszczędnego i czesto biedniejszego. Jakie pazerne skur…stwo w tym narodzie drzemie ze za miskę kradzionych innym srebrników dadzą sie kupić ,byle by Oni dostali https://www.money.pl/gospodarka/dostala-kolejna-juz-podwyzke-emerytura-od-pis-pojdzie-na-oplaty-6948945623476864a.html Czytaj tez w googlach” Destrukcyjne skutki wysokiej inflacji. W tych województwach jest najgorzej
 • Janusz 07 października 2023 15:28a Ja uwazam Panie Piotrze, że to Referendum ma na celu jedynie zwiększenia (spodziewają sie niskiej),frekwencji wyborczej i nie ma żadnego większego znaczenia dla polityki władz oraz odzwierciedleniem a rzetelności jego wywkonania.Po pierwsze dla bezsporności brakuje tak pytań opozycji np : Czy jesteś za wprowadzeniem w Polsce waluty Euro,albo czy uznajesz ze celowa inflacja to przestępstwo kradzieży realnej wartosci pieniądza.Jak Pan wie to osobom rzadzacym zalezy aby legitymizacja Ich wladze odbyla sie jak najwiekszym poparciem przy wysokiej absencji .Gdy czuje sie smród niskiej wygranej to jest bardzo nie wygodne tym bardziej ze wygrana ta jest głównie efektem kupowania głosów. Juz nie 500+ lecz 800+ ma to podłe zwycięstwo zagwarantować.Dlaczego pisze "podle" a to proste gdyz moim zdaniem 500+ to bylo aż za dość ,tym bardziej ze nie uzależniono nawet tej sumy jak w innych krajach od wieku dziecka. Efektem tego bedzie kolejna wysoka inflacja i mase nowych aut kupionych przez osoby ktore jak na razie tego nieplanowały a przedewszystkim ja całkowicie nie rozumiem pazerności ludzisk. Jak by jakas partia aby kupic głosy dawała nie 800+ a 1500+ to tez by szli na nią głosować bo Im daje i nie zastanawiali by sie , iż ktos gdzies może dużo biedniejszy od nich za to dostaje kolejną już w tym roku podwyżkę centralnego ogrzewania czy energii elektr ponieważ ten rząd musi Kogoś dosłownie to mówię zamiennie na to okraść, Kogoś pracującego, sumiennego ,oszczędnego i czesto biedniejszego. Jakie pazerne skur…stwo w tym narodzie drzemie ze za miskę kradzionych innym srebrników dadzą sie kupić ,byle by Oni dostali https://www.money.pl/gospodarka/dostala-kolejna-juz-podwyzke-emerytura-od-pis-pojdzie-na-oplaty-6948945623476864a.html Czytaj tez w googlach” Destrukcyjne skutki wysokiej inflacji. W tych województwach jest najgorzej

Dodaj komentarz