Archiwum / Łukasz Kohut Poseł do Parlamentu Europejskiego
Archiwum / Łukasz Kohut Poseł do Parlamentu Europejskiego

Raz na 4 lata w przypadku polskiego Parlamentu – to TY masz głos. To Ty masz władzę. To TY przemawiasz! I TY decydujesz! I ten dzień właśnie nadchodzi – już 15 października wybierzemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu RP. Nie zmarnujcie tej okazji. I nie napiszę Wam, że następnej okazji nie będzie, bo już teraz fasadowe media publiczne zrobiły wielu z nas – naszym sąsiadom, znajomym, rodzinie - wodę z mózgu. Piszę „wielu z nas” – bo to są nasi współobywatele. Tych ludzi nie można stracić, ani z nich szydzić. Ich trzeba przekonywać i pokazywać im rzeczywistość – a to nie jest łatwe po latach przyjmowania takiej dawki propagandy.

Z całego serca namawiam jednak do głosowania na trzy podmioty, które od lat walczą o powrót Polski do rodziny państw demokratycznych – do głosowania na Lewicę, Koalicję Obywatelską i Trzecią Drogę. Polska ma wszystkie predyspozycje i potencjał, by współtworzyć silną Unię Europejską, niestety od 8 lat rząd PiS kompletnie zrujnował naszą pozycję, a arenie międzynarodowej. I tak Lewica, Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga są dobrym wyborem i wyborem rozsądnym dla bezpieczeństwa Polski. Głosowanie na PiS czy Konfederację to z kolei głosowanie za wyjściem Polski z Unii Europejskiej i skazanie Polski na samotność w bardzo trudnej sytuacji geopolitycznej na świecie.

Dla sprawy śląskiej, którą prowadzę odkąd tylko zostałem Posłem do Parlamentu Europejskiego także głosowanie na Lewicę, KO i TD to jedyny rozsądny wybór, bo wszystkie te partie zrozumiały już, że Ślązakom i językowi śląskiemu należy się podmiotowość, szacunek i uznanie. Jestem po rozmowach w moim środowisku – w Lewicy, w KO i z przedstawicielami PSL i Hołowni i wszędzie dostałem zapewnienie przynajmniej o uznaniu języka śląskiego za język regionalny. W kontraście PiS i Konfederacja twierdzą, że śląski to nie język, a Ślązacy sobie wymyślili swoją tożsamość, etniczność i historię.

Podsumowując – idźcie na wybory. Namawiajcie nieprzekonanych. Rozmawiajmy z tymi, którzy są pod wpływem mediów publicznych. Jeszcze nie jest za późno. WSZYSCY NA WYBORY!

Łukasz Kohut

Komentarze

Dodaj komentarz