Materiał partnera
Materiał partnera

W najbliższą sobotę – 21 października przed centrum handlowym Designer Outlet Sosnowiec stanie „otwarty mammobus”, gdzie chętne panie, które ukończyły 35. rok życia będą mogły wykonać badanie za pomocą nowoczesnego mammografu.

Na badania nie trzeba się nigdzie rejestrować czy umawiać – wystarczy dowód osobisty, a obecna na miejscu ekipa medyczna wykonuje je całkowicie nieodpłatnie. Należy jedynie przyjechać do centrum w najbliższą sobotę i skorzystać z okazji. Nowoczesny mammobus zapewnia każdej z pań profesjonalne i komfortowe warunki, a samo badanie trwa zaledwie kilka minut.

Mammobus będzie dostępny dla wszystkich chętnych kobiet po 35 roku życia w godzinach 10:00 - 18:00. W tym czasie fachowy personel medyczny jest w stanie przebadać nawet 100 osób.

- Dla wielu pań będzie to pierwszy krok w kierunku profilaktyki raka piersi. Dlatego zachęcamy wszystkie kobiety do tego, by różowa wstążka była nie tylko symbolem, ale przede wszystkim impulsem do poświęcenia czasu wyłącznie sobie i swojemu zdrowiu. Nasze centrum każdego dnia odwiedza tysiące pań, dlatego tym bardziej czujemy, że należy włączać się w październikowe aktywności i ułatwić im dostęp do podstawowych badań. Ubiegły rok pokazał, że zdarzyły się przypadki wczesnego wykrycia zmian u badanych podczas naszej akcji kobiet, tym bardziej wierzymy w potrzebę organizowania podobnych działań – mówi Dariusz Obołończyk Center Manager Designer Outlet Sosnowiec, ROS Retail Outlet Shopping.

Centrum już po raz kolejny włącza się w tę ważną akcję społeczną. W październiku na terenie obiektu pojawiły się materiały informacyjne, które zachęcają do badań profilaktycznych.

Na nośnikach informacyjnych, które umieszczone są w korytarzach, pojawiły się plakaty, a na łazienkowych lustrach różowe naklejki, w przyjazny sposób pobudzające świadomość profilaktyki raka piersi.

Październik obchodzony jest na świecie jako miesiąc świadomości raka piersi od 1985 roku.
I za każdym razem głośno mówi się o tym, że zdrowie zależy od nas samych. Ten głos jest potrzebny i ważny, szczególnie w dzisiejszym, zabieganym świecie.

Komentarze

Dodaj komentarz