KPP Wodzisław Śląski
KPP Wodzisław Śląski

Właściciel mitsubishi zgłosił wczesnym rankiem zaginięcie swojego pojazdu. Na szczęście, niemalże natychmiastowa reakcja policji przyniosła szybkie efekty.

Zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu, około 9.30, patrole z wodzisławskiej drogówki na ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach dostrzegły wspomniane mitsubishi. Bez zwłoki podjęto decyzję o przeprowadzeniu kontroli drogowej. Za kierownicą zauważonego pojazdu siedziała 38-letnia kobieta z Rybnika, która, choć była trzeźwa, nie zdołała przejść pozytywnie testu na obecność narkotyków.

Sprawa komplikowała się dalej, gdy wyszło na jaw, że kobieta nie miała prawa kierować pojazdem ze względu na brak odpowiednich uprawnień. Dodatkowo samochód, którym podróżowała, nie był ubezpieczony. Niestety, to nie koniec problemów. Kobieta przewoziła trzech pasażerów, wśród których jeden był poszukiwany przez policję w celu odbycia zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności. 23-letni mężczyzna został natychmiast aresztowany i odtransportowany do placówki penitencjarnej, aby odbyć swoją karę.

38-letnia kierująca, obecnie w rękach sprawiedliwości, może stanąć przed poważnymi konsekwencjami prawnymi. Oprócz jazdy pod wpływem narkotyków i braku uprawnień stawiane są jej zarzuty przywłaszczenia pojazdu. Za te przestępstwa może grozić jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz