UM Rybnik
UM Rybnik

Mieszkańcy Rybnika wykazali się niezwykłym zaangażowaniem w sprawę poprawy bezpieczeństwa na lokalnych drogach. W rezultacie ich determinacji, przejście dla pieszych przy ulicy Górnośląskiej, na skrzyżowaniu z ul. Generała Władysława Andersa, przejdzie transformację w „smart przejście”. Ta zmiana jest efektem wspólnego działania rybniczan, którzy w liczbie 18740 punktów zagłosowali w internetowym głosowaniu, prześcigając Bytom i Kielce, które zajęły kolejne miejsca.

Takie mobilne wsparcie pokazuje, jak lokalna społeczność może wpłynąć na zmiany w swoim otoczeniu. Warto podkreślić, że w głosowaniu brali udział nie tylko mieszkańcy Niedobczyc, ale całego Rybnika i nawet osoby spoza miasta.

Nowe inteligentne przejście to szereg technologicznych innowacji. Czujniki ruchu będą wykrywać pieszych już z daleka, aktywując sygnalizację ostrzegawczą, która zwiększy ich bezpieczeństwo. Doświetlenie przejścia poprawi widoczność przechodzień po zmroku, a dodatkowe sygnały dźwiękowe będą służyć jako ostrzeżenie dla tych pieszych, którzy mogą być mniej uważni.

Dzięki temu projektowi Rybnik stanie się przykładem miasta, które wykorzystuje nowoczesne technologie w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich mieszkańców. „Inteligentne Przejście” to nie tylko poprawa infrastruktury, ale też dowód na to, że zaangażowanie społeczne ma realny wpływ na jakość życia w mieście.

Projekt ten wpisuje się w szersze działania Orange Polska, które mają na celu promowanie inteligentnych inwestycji w infrastrukturę miejską, przynoszących wymierne korzyści nie tylko teraz, ale i w przyszłości. Wpływa to korzystnie nie tylko na komfort życia mieszkańców, ale również na ekologię i efektywność wykorzystania miejskich zasobów.

 

Komentarze

Dodaj komentarz