Archiwum / Marek Krząkała poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska
Archiwum / Marek Krząkała poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

Po wyborach parlamentarnych obowiązkiem Prezydenta RP jest zwołanie pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji, nie później niż w ciągu 30 dni od daty ogłoszenia wyników wyborów.  Opozycja demokratyczna, która uzyskała w wyborach łącznie 248 mandatów, przedstawiła prezydentowi swojego kandydata na premiera i wielokrotnie potwierdzała, że posiada większość do sprawnego rządzenia. Mimo to prezydent Duda w orędziu misję tworzenia rządu przekazał Mateuszowi Morawieckiemu, choć nie ma on żadnych szans, aby wyłonić większość w tej kadencji Sejmu.

Od trzech tygodni cały czas obserwujemy, jak politycy PiS i ich media żyją w alternatywnej rzeczywistości i karmią swoich wyborców ciągłymi kłamstwami. Opozycja demokratyczna posiada większość, podpisała umowę koalicyjną i udowodni to 13 listopada, powołując swojego Marszałka Sejmu. W ciągu ostatnich 8 lat  przyzwyczailiśmy się jednak do tego, że wszystkie decyzje zapadały jednoosobowo na Nowogrodzkiej, a nie w drodze kompromisu i dyskusji parlamentarnej. To, co łączy dziś Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Lewicę to silna Polska na arenie międzynarodowej, odblokowanie  środków unijnych tak potrzebnych naszej gospodarce, rozliczenie afer, nadużyć władzy i wszelkich niegodziwości ostatnich lat, a przede wszystkim powrót do standardów demokratycznych, niezależności sądów i pojednania w narodzie.

Na korytarzach sejmowych nikt niestety nie miał wątpliwości, czy prezydent Duda zachowa się choć raz przyzwoicie i przekaże misję tworzenia rządu większości parlamentarnej. Choć miał szansę, to po raz kolejny potwierdził, że jest funkcjonariuszem partyjnym, dla którego dyspozycje z Nowogrodzkiej są ważniejsze niż interes całego kraju. Dał dodatkowy czas PiS na niszczenie dokumentów i zmiany umów dla swoich w spółkach Skarbu Państwa. A palące problemy Polaków muszą czekać na rozwiązanie.

Marek Krząkała

6

Komentarze

  • Góral 10 listopada 2023 15:55Ile jeśli nie masz kasy do mogę podarować ci drukarkę hej
  • Ile 10 listopada 2023 09:31Gienia, pieniędzy nie ma i nie bedxie chyb ze Glapinski nadrukuje i nadrukowal
  • Gienia 10 listopada 2023 04:14Palonce problemy w PO : aborcja ,związki partnerskie, zemsta na PiS . prywatyzacja państwowych spółek i jak skasować 800plus i trzynasta emeryturę bo znowu kasy nie będzie jak zawsze za PO
  • Zyza 10 listopada 2023 04:02Teatr jednego aktora dopiero przed nami a raczej klakiera no cóż czas zacząć chude lata
  • Helmut 10 listopada 2023 03:24Jeszcze troch i koryto będzie wasze i znów ośmiorniczki i piniedzy ni ma bo dziura budżetowa żenada
  • POco 10 listopada 2023 03:21Pan prezydent RP Andrzej Duda jak by co gościu ale Donek cię pochwali napewno czytał te wypociny.

Dodaj komentarz