fot. MZK Jastrzębie
fot. MZK Jastrzębie

W Jastrzębiu-Zdroju zbliża się znacząca zmiana, która przyniesie mieszkańcom konkretne oszczędności. Od 1 stycznia 2024 roku, dzięki wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów autobusowych, każdy mieszkaniec może zaoszczędzić aż do 1.700 zł rocznie. Ta inicjatywa, realizowana na podstawie Karty Jastrzębianina, stanowi znaczący krok ku ułatwieniu codziennej mobilności i wsparciu lokalnej społeczności. Warto zaznaczyć, że program darmowej komunikacji nie jest nowością w Jastrzębiu-Zdroju. Już od 2017 roku dzieci, młodzież, studenci i seniorzy korzystają z tego przywileju.

Kto skorzysta?
Każdy mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który rozlicza podatki dochodowe w mieście i nie ma zaległości podatkowych, jest uprawniony do skorzystania z tej oferty. Dodatkowo, dzieci i młodzież do 26 roku życia, uczące się i mieszkające w pieczy zastępczej, również zyskują możliwość darmowych przejazdów. 

Jak uzyskać kartę jastrzębianina?
Aby skorzystać z darmowej komunikacji, mieszkańcy muszą złożyć wniosek. Można to zrobić elektronicznie przez stronę e-biletmzkjastrzebie.com lub osobiście w wyznaczonych 5 punktach, w tym na Dworcu Autobusowym przy ulicy Sybiraków. Wniosek wymaga przedstawienia odpowiednich dokumentów, w tym potwierdzenia tożsamości i dokumentacji podatkowej.

Oczekiwania mieszkańców
Oczekuje się, że ta zmiana przyczyni się do poprawy jakości życia w Jastrzębiu-Zdroju, oferując mieszkańcom bardziej dostępny i wygodny sposób poruszania się po mieście. Jest to szansa na realne oszczędności i większą swobodę w codziennym życiu.

1

Komentarze

  • Michał 16 listopada 2023 20:56Bez sensu. W Żorach jest darmowa komunikacja dla każdego. Po co jakieś karty, kontrolerzy, komisje weryfikacyjne - to wszystko kosztuje i niepotrzebnie komplikuje system. Potrzebujesz gdzieś pojechać to wsiadasz do autobusu i nie zastanawiasz się czy masz jakąś kartę, czy jest ważna itd.

Dodaj komentarz