fot. WCR we Wrocławiu
fot. WCR we Wrocławiu

W sercu Wrocławia, na terenie 10. Brygady Łączności, rozegrała się rywalizacja młodych adeptów sztuki strzeleckiej. Druga edycja Strzeleckich Mistrzostw Polski Klas Wojskowych i Organizacji Proobronnych zgromadziła 16 drużyn z klas mundurowych oraz siedem zespołów z organizacji proobronnych. Wśród nich, zespół z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach wyróżnił się szczególnie, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Tegoroczna edycja zawodów, organizowanych przez Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, postawiła przed uczestnikami wyjątkowe wyzwania. Zawody odbywały się na symulatorze strzeleckim "Śnieżnik", zamiast na tradycyjnej strzelnicy, co wymagało od strzelców adaptacji do nowego środowiska i technologii. W skład każdego zespołu wchodziło trzech strzelców i kierownik grupy, a rywalizacja przebiegała w trzech scenariuszach: patrolu pieszym w terenie zabudowanym, patrolu poruszającym się przez teren wroga oraz w konkurencji sprawdzającej czas reakcji na pojawiające się cele.

Reprezentanci ZSP w Rydułtowach, Kacper Dostoł, Piotr Mikołajczuk, Łukasz Rek pod kierunkiem nauczycielki Klaudii Szombara, wykazali się nie tylko znakomitą celnością, ale i imponującym skupieniem. Ich umiejętności zostały szczególnie docenione w dodatkowym strzelaniu na odległość około 100 metrów, gdzie liczyła się precyzja.

Poza rywalizacją, uczestnicy mieli okazję do zdobycia dodatkowej wiedzy. Organizatorzy przygotowali dla nich możliwość zapoznania się ze sprzętem wojskowym oraz szkolenia z zakresu survivalu i udzielania pierwszej pomocy. Te dodatkowe elementy były nie tylko okazją do rozwijania umiejętności, ale także do budowania ducha zespołowego i współpracy.

Sukces drużyny z Rydułtów to nie tylko potwierdzenie ich umiejętności strzeleckich, ale także dowód na skuteczność szkolenia i przygotowań prowadzonych w ramach klas mundurowych. Ich triumf jest inspiracją dla młodych ludzi interesujących się karierą wojskową i pokazuje, jak ważne są determinacja, skupienie i ciężka praca na drodze do osiągania celów.

1

Komentarze

  • WCR WROCŁAW 17 listopada 2023 12:53Małe sprostowanie - jednostka, na terenie której przeprowadzono SMP to 10 Brygada Łączności we Wrocławiu ? Dodatkowo - zdjęcie tytułowe wykonane przez WCR we Wrocławiu ? Jeszcze raz gratulujemy całej drużynie ?

Dodaj komentarz