Facebook / Nikolove_serduszko
Facebook / Nikolove_serduszko

Nikola, urodzona 22 kwietnia 2022 roku, od pierwszych dni swojego życia zmaga się z trudnymi wyzwaniami zdrowotnymi. U dziewczynki zdiagnozowano pojedynczą komorę, malpozycję pni tętniczych oraz zwężenie tętnicy płucnej. Ta rzadka i złożona wada serca wymagała od Nikoli i jej rodziców natychmiastowej i intensywnej walki o życie.

Już w pierwszych tygodniach życia Nikola poddana została próbie balonikowania zastawki płucnej, niestety bez oczekiwanych efektów. Jej stan zdrowia szybko się pogorszył, co doprowadziło do konieczności przeprowadzenia operacji zespolenia systemowo-płucnego. Po prawie dwumiesięcznym pobycie w szpitalu, Nikola wraz z rodzicami wróciła do domu, gdzie na nią czekał jej starszy brat, Pawełek.

Pomimo krótkiej stabilizacji zdrowia po operacji, rodzice wiedzieli, że przed Nikolą kolejne wyzwania. Polska medycyna oferowała jedynie leczenie paliatywne, dlatego rodzina rozpoczęła poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Ich wysiłki zaowocowały – specjaliści z kliniki w Bostonie wyrazili zgodę na przeprowadzenie skomplikowanej operacji, która może uratować serce Nikoli.

Wysokie koszty leczenia zagranicznego stanowią jednak ogromne wyzwanie dla rodziny. Właśnie dlatego zwracają się z apelem o pomoc. Każdy dzień jest na wagę złota, a czas na zebranie potrzebnych środków dobiega końca. Pozostała kwota do zebrania to 582 145,00 złotych!

Historia Nikoli, pomimo jej młodego wieku, jest historią niezwykłej siły i odwagi. W wieku zaledwie kilku miesięcy pokonała Covid-19, nieustannie walcząc o każdy oddech. Jej brat, Pawełek, marzy o tym, aby jego siostrzyczka miała szansę na normalne życie.

Aby wesprzeć Nikolę w jej walce, rodzina uruchomiła zbiórkę na stronie siepomaga.pl. Zbiórka kończy się jutro, a każda złotówka może przyczynić się do uratowania życia Nikolki. Dzielmy się dobrem, pomagając Nikolce i jej rodzinie w tej trudnej sytuacji.

Komentarze

Dodaj komentarz