Dariusz Tukalski

RMKS Rybnik w 8. kolejce walki o mistrzostwo I ligi wygrał bardzo ważne spotkanie wyjazdowe w Ostrowie Wlkp. W ostatni weekend koszykarki Adama Renera walczyły z ekipą Enea AZS II Poznań, która absolutnie byłaby w zasięgu rybniczanek, gdyby zagrała w swoim nominalnym składzie. Do Rybnika poznanianki przyjechały jednak wzmocnione 4 zawodniczkami z ekstraligi i stało się jasne, że przed RMKS-em bardzo trudne zadanie.
Już pierwsza połowa pokazała różnice w potencjale obu ekip. Poznanianki bezlitośnie wykorzystywały swoją przewagę fizyczną i po 20 minutach prowadziły różnicą 24 pkt. W II połowie na parkiecie za dużo emocji nie było, bo być nie mogło. Przyjezdne kontrolowały przebieg wydarzeń i ostatecznie cieszyły się z wygranej 88:57.
Dziesiątą ekipą, z którą na pierwszoligowych parkietach powalczą rybniczanki, będzie Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 17 grudnia. Początek o godz. 14:00.

Adam Rener, trener RMKS-u

Jesteśmy zespołem, który gra nierówno. Dziś było to widać. Na nasze usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że dzisiaj do Rybnika przyjechały 4 dziewczyny z ekstraligi. Na co dzień ten zespół gra innym składem. Już podczas rozgrzewki wiedziałem, że to będą bardzo trudne zawody. Gdyby Poznań grał cały czas w takim zestawieniu, na pewno nie byłby tak nisko w tabeli. O wyniku zadecydowała przewaga fizyczna rywala, nam bardzo tej fizyczności brakuje. Musielibyśmy zagrać jakieś fantastyczne zawody, aby walczyć o zwycięstwo. Cieszę się, że zagrały wszystkie dziewczyny, młodzież też dostała swoje minuty. Teraz jedziemy na mecz do Gorzowa, gdzie spotkamy się z podobną sytuacją jak dzisiaj. Znów przeciwko nam zagra drużyna wzmocniona zawodniczkami z pierwszej ekipy.

RMKS Xbest Rybnik – Enea AZS II Poznań 57:88 (14:19, 11:30, 16:24, 16:15)