M. Koczy / UM Rybnik
M. Koczy / UM Rybnik

Krzysztof Szafraniec, został wybrany na Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika. Decyzja ta zapadła podczas dodatkowej sesji Rady Miasta, która miała miejsce 28 grudnia bieżącego roku.

Sesja została zwołana na wniosek Prezydenta Miasta Rybnika i miała na celu, między innymi, przyjęcie rezygnacji Wojciecha Kiljańczyka, dotychczasowego Przewodniczącego Rady, który obejmuje stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Rybnika od nowego roku.

Podczas sesji odbyło się tajne głosowanie na nowego Przewodniczącego Rady, w którym uczestniczyło 22 radnych. Do wyboru mieli dwóch kandydatów: Krzysztofa Szafrańca z klubu radnych PO oraz Mirelę Szutkę z klubu radnych PiS. Kandydaturę Szafrańca zgłosił Wojciech Kiljańczyk, podkreślając jego doświadczenie i zaangażowanie w samorządzie oraz cechy charakteru, które, jak mówił, mogą jednoczyć radę.

- Krzysztof Szafraniec jest wieloletnim radnym, można powiedzieć, że „samorządowcem z krwi i kości”. Przez 5 kadencji był członkiem Rady Dzielnicy Ochojec, a przez 4 kadencje przewodniczącym Rady Dzielnicy Ochojec, jednocześnie w Radzie Miasta Rybnika pełni bardzo odpowiedzialną, ważną funkcję przewodniczącego komisji finansów i rozwoju. Wielokrotnie udowadniał nam radnym, że jest zorganizowany i zawsze przygotowany merytorycznie, a jednocześnie radny Szafraniec posiada takie cechy charakteru, które – mam nadzieję – będą mogły nas wszystkich jednoczyć: jest osobą spokojną, która zawsze prezentuje na sesjach rady miasta głos wyważony i tym zyskał szacunek radnych Rady Miasta Rybnika – mówił Wojciech Kiljańczyk.

W wyniku głosowania, Krzysztof Szafraniec otrzymał 13 głosów, pokonując Mirelę Szutkę, na którą zagłosowało 9 radnych. Jego kadencja jako Przewodniczącego Rady Miasta potrwa do końca obecnej kadencji Rady Miasta Rybnika.

Komentarze

Dodaj komentarz