MZK
MZK

Pracownicy Międzygminnej Komunikacji Autobusowej w Jastrzębiu-Zdroju doświadczą wzrostu wynagrodzeń, wynikającego z ostatnich rozmów płacowych. Po intensywnych negocjacjach, przedstawiciele związków zawodowych i pracodawcy ustalili nowe stawki godzinowe, które miały zacząć obowiązywać już od stycznia.

Jak informuje Krzysztof Skrzynecki, przewodniczący zakładowej "Solidarności", kierowcy oraz mechanicy otrzymają podwyżki w wysokości 3,5 zł netto za godzinę pracy. To przełoży się na miesięczne zwiększenie dochodów o około 560 zł dla kierowców i 550 zł dla mechaników, nie uwzględniając nadgodzin i dodatkowych dodatków. Ponadto pracownicy biurowi otrzymają podwyżkę wynoszącą 500 zł netto.

Firma, zapewniająca usługi transportowe w Jastrzębiu-Zdroju oraz w sąsiednich gminach, zatrudnia około 150 osób. Większość z nich to kierowcy, którzy teraz mogą liczyć na lepsze warunki finansowe. Porozumienie płacowe zostało zawarte w połowie grudnia, a drzwi do dalszych negocjacji pozostają otwarte, co daje nadzieję na dalsze korzystne zmiany w przyszłości.

Od początku 2024 roku jastrzębianie jeżdżą za darmo

Warto przypomnieć, że od początku 2024 roku, dzięki inicjatywie miasta, wszyscy mieszkańcy mają dostęp do bezpłatnych przejazdów autobusowych. Ta zmiana, możliwa dzięki wdrożeniu Karty Jastrzębianina, oferuje znaczące oszczędności dla mieszkańców, którzy mogą - jak szacuje miasto - zaoszczędzić nawet do 1 700 zł rocznie na kosztach transportu.

Ten krok ma na celu nie tylko zmniejszenie wydatków mieszkańców, ale również ułatwienie dostępu do codziennej mobilności i wsparcie lokalnej społeczności. Co istotne, program darmowej komunikacji nie jest nowością w Jastrzębiu-Zdroju. Już od 2017 roku, dzieci, młodzież, studenci i seniorzy korzystają z możliwości bezpłatnych przejazdów

Komentarze

Dodaj komentarz