Franek Brzoza
Franek Brzoza

W Gminie Godów, mieszkańcy oraz władze lokalne wspólnie świętują jubileusz Józefa Musioła, wybitnego obywatela i znaczącej postaci w historii regionu. Urodzony 9 stycznia 1933 r. w Połomi, Józef Musioł ma za sobą bogatą i różnorodną karierę, która rozpoczęła się od edukacji w Moszczenicy i Wodzisławiu Śląskim, przez pracę jako nauczyciel, aż po znaczące osiągnięcia na polu prawnym.

Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1957 roku, Musioł zrobił imponującą karierę sądową, awansując od aplikanta, przez asesora, aż do stanowiska sędziego Sądu Najwyższego, z którego przeszedł na emeryturę w 2003 roku.

Jego zainteresowania wykraczają jednak poza dziedzinę prawa. Jako prezes Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie, przewodniczący Rady Programowej Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a także członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Związku Literatów Polskich, Musioł od lat angażuje się w promowanie kultury i historii regionu.

Jego pasja do historii lokalnej znalazła odzwierciedlenie w licznych publikacjach i działaniach na rzecz społeczności, w tym w zaangażowaniu w upamiętnienie lokalnych bohaterów. Jego najnowsza książka, "Okrakiem przez wiek", to kolejny wkład w bogatą historię Gminy Godów.

Komentarze

Dodaj komentarz