Materiał partnera
Materiał partnera

Kontenery morskie do transportu ładunków drobnicowych

Wszystko zależy od potrzeb. Dziś wynajem kontenera morskiego można dostosować do każdego typu transportu. Większość przedsiębiorców obsługuje ładunek drobnicowy. Jest to np. elektronika, komponenty maszynowe czy choćby żywność w postaci konserw mięsnych. Są to więc towary jednostkowe o niewielkich gabarytach, które można ładować za pomocą palet. Do takich celów wystarczy zwykły kontener morski 20'DC. Zmieści się w nim 11 europalet o łącznej wadze przekraczającej 28 ton. 6 metrów długości zaś pozwala na łatwy załadunek w porcie. To bardzo tanie rozwiązanie transportowe dla firm. Oczywiście są do dyspozycji i duże kontenery logistyczne przekraczające 12 m długości.

Kontener morski do transportu ziemniaków

Nie należy mylić towarów drobnicowych z ziemniakami czy ziarnem. Proso, kukurydza, buraki... a nawet żwir. Tego typu produkty często oznaczają transport morski w postaci sypkiej. Aby zrobić to dobrze, potrzebny jest kontener morski Open Top. To po prostu wielka skrzynia z otwieranym dachem, przez który można wsypać stosowną ilość materiału. Nadaje się więc doskonale również do celów magazynowych.

Takie kontenery morskie sprawdzą się nie tylko przy ziemniakach czy pszenicy. Pozwalają na załadunek towarów gabarytowych, które są zbyt wysokie na normalną skrzynię. System mocowania ładunku w takim przypadku jest na tyle wydajny, że nie ma mowy o uszkodzeniach.

Profesjonalne kontenery chłodnicze

Transport żywności drogą morską często wymaga chłodzenia. Do tego celu służą specjalne kontenery logistyczne z izolacją i osprzętem. Innymi słowy, chodzi o mobilne chłodnie. Pozwalają dostarczyć mrożonki na drugą stronę świata. Dziś zaawansowana regulacja temperatury ma charakter wszechstronny. Co to znaczy? Otóż można dowolnie manipulować warunkami wewnątrz skrzyni, aby dopasować je do wymagań konkretnego ładunku. Dobra izolacja natomiast uchroni go przed czynnikami z zewnątrz. Mowa o wodzie morskiej, jak i wysokim nasłonecznieniu.

Powyższe zestawienie to najbardziej typowe kontenery morskie w biznesie. Istnieje wiele różnych wariantów. Modyfikacja kontenera na zamówienie również jest możliwa. Wszystko, aby zapewnić skuteczną logistykę dla polskich firm.  

Komentarze

Dodaj komentarz