Dominik Gajda
Dominik Gajda

W kwietniu 2023 roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku otrzymał znaczącą dotację z budżetu miasta, wynoszącą 10,6 miliona złotych. Ta inwestycja pozwoliła na całkowite odnowienie i modernizację traktu porodowego oraz Oddziału Neonatologicznego. Dzięki temu, warunki pobytu młodych mam i ich dzieci stały się znacznie lepsze.

Remont objął szereg prac, które miały na celu nie tylko poprawę estetyki, ale również zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu. Do zmian należało usunięcie starych glazur i posadzek, malowanie oraz renowacja tynków. Oddziały zostały wyposażone w nowoczesne ścianki działowe, podwieszane sufity, nowe posadzki, drzwi oraz system klimatyzacji. Dodatkowo, zmodernizowano instalacje wodno-kanalizacyjną.

Prezydent Rybnika, Piotr Kuczera, wyraził zadowolenie z faktu, iż dotacja miejska przyczyniła się do stworzenia lepszych warunków dla przyszłych matek. Zauważono, że wcześniej niektóre kobiety z Rybnika wybierały szpitale w innych miastach z uwagi na lepsze warunki tam panujące. Teraz, dzięki nowym udogodnieniom, lokalny szpital może zapewnić równie wysoki standard opieki.

- Cieszy mnie, że dzięki miejskiej dotacji przyszłe mamy będą miały tak komfortowe warunki podczas swojego pobytu na szpitalnych oddziałach. Wiem, że do tej pory część rybniczanek decydowała się rodzić swoje pociechy w szpitalach ościennych miast, właśnie ze względu na panujące tam lepsze warunki. Mam nadzieję, że od teraz ten szczególny czas w życiu, jakim są narodziny dziecka, nasze mieszkanki będą chętnie spędzać a rybnickim szpitalu, nie tylko pod dobrą opieką, ale i w przyjaznych warunkach. Z punktu widzenia miasta to bardzo ważne, by mieszkańcy mogli na miejscu korzystać z niezbędnej, dobrej jakościowo opieki medycznej – mówił Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Należy podkreślić, że miejska dotacja pokryła niemalże całość kosztów projektu, stanowiąc 99,06% planowanego budżetu.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz