GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

Drugi mecz kontrolny rozegrali piłkarze z Jastrzębia Zdroju, którzy przygotowują się do rundy wiosennej na drugoligowych boiskach. Po remisie z pierwszoligowymi Tychami, tym razem GKS zmierzył się w Nieboczowach ze Skrą Częstochowa. W tym spotkaniu nie zagrał Krystian Mucha, który na jednym z treningów doznał kontuzji złamania kości śródstopia i będzie pauzował przez kilkanaście tygodni.
Mecz ze Skrą nie był porywającym widowiskiem. Spory wpływ na to miała aura, a dokładnie porywisty wiatr, który nie ułatwiał gry obu ekipą. Drużyny, rywalizujące na co dzień na drugoligowych boiskach, nie miały zbyt wiele okazji do zdobycia bramek, nie dziwi więc, że po 90 minutach był remis 0:0 i takim też rezultatem zakończyło się to spotkanie. Tym samym w drugim sparingu w przerwie zimowej sezonu 2023/24 – GKS zanotował drugi remis. 
W poniedziałek, 29 stycznia piłkarze z Jastrzębia, po kilkunastu dniach wytężonej pracy na siłowni, wyruszyli na obóz przygotowawczy do Opalenicy. W ośrodku znajdującym się w województwie wielkopolskim, w którym przed Euro 2012 stacjonowała reprezentacja Portugalii, jastrzębianie spędzą tydzień. W trackie obozu, w środę, 31 stycznia GKS rozegra mecz kontrolny z Wartą Sieradz (początek o godz. 17:45), a w sobotę, 3 lutego – w drodze powrotnej – zatrzyma się w Lubinie. Tam zmierzą się w sparingu z Zagłębiem II Lubin. 

PO MECZU POWIEDZIAŁ 
Patryk Szymik, II trener GKS-u

To był bardzo wartościowy sparing, zmierzyliśmy się z ekipą, która podobnie jak my, gra w II lidze. Mogliśmy zobaczyć na jakim etapie jesteśmy w przygotowaniach do rundy wiosennej. Chcieliśmy sprawdzić, czy elementy nad którymi pracujemy, wyglądają tak jakbyśmy chcieli. Wiemy, że przed nami sporo pracy, ale okres przygotowawczy jeszcze się nie skończył. Dzisiaj wiatr nie ułatwiaj gry obu ekipom, szczególnie gdy piłka była w powietrzu. Warunki jednak były takie same dla wszystkich, nie ma co narzekać. W treningach mocno skupialiśmy się nad fazą bronienia, dlatego cieszymy się, że nie straciliśmy dzisiaj bramki. Teraz będziemy powoli dokładać ćwiczenia, które pozwolą nam być skutecznymi w ofensywie. W poniedziałek jedziemy na obóz do Opalenicy i na pewno będziemy pracować nad wszystkim elementami, które wymagają poprawy. Mamy przygotowany szczegółowy plan, chcemy przepracować te elementy, nad którymi jeszcze nie pracowaliśmy w tych przygotowaniach.  

GKS Jastrzębie – Skra Częstochowa 0:0
GKS: Grzegorz Drazik, Farid Ali, Paweł Baranowski, Bartosz Boruń, Karol Fietz, Szymon Gołuch, Joao Guilherme, Kamil Jadach, Konrad Kargul-Grobla, Szymon Kiebzak, Przemysław Lech, Szymon Maszkowski, Szymon Matuszek, Daniel Szymczak, Jakub Trojanowski, Jewgienij Zacharczenko, Kacper Zych, 3 zawodników testowanych.

Kadra GKS Jastrzębie na obóz w Opalenicy
Bramkarze: Grzegorz Drazik, Jakub Trojanowski.
Obrońcy: Paweł Baranowski, Bartosz Boruń, Sebastian Rogala, Jewgienij Zacharczenko.
Pomocnicy: Farid Ali, Kamil Jadach, Joao Guilherme, Karol Fietz, Konrad Kargul-Grobla, Wojciech Katus, Szymon Kiebzak, Przemysław Lech, Szymon Maszkowski, Szymon Matuszek, Gracja Sajdak, Daniel Szymczak.
Napastnicy: Szymon Gołuch, Michał Bednarski, Kacper Zych.

Komentarze

Dodaj komentarz