Archiwum
Archiwum

Podczas poniedziałkowej Konwencji Wyborczej PiS w Jastrzębiu-Zdroju, oficjalnie ogłosiłem start w wyborach na Prezydenta Jastrzębia-Zdroju.

Tak oto, Prawo i Sprawiedliwości nominowało kandydata na najważniejszy urząd w mieście, który nie jest członkiem partii. Nie wiem, czy taka sytuacja byłaby możliwa w innym ugrupowaniu politycznym, ale w PiS-ie, jak widać brak legitymacji partyjnej, nikomu specjalnie nie przeszkadza.

Nie po raz pierwszy startuję w wyborach samorządowych z listy PiS-u. Pięć lat temu, w ten sposób wybrany zostałem do Rady Miasta. Wtedy również nikt nie zwracał uwagi na moją bezpartyjność. Liczyły się efekty mojej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Ważne było to, dlaczego mieszkańcy wybrali mnie na sołtysa Bzia i to trzy razy z rzędu. Z perspektywy minionego czasu muszę przyznać, że była to doskonała szkoła lokalnej demokracji. Wtedy też zrozumiałem, jak wiele wysiłku trzeba włożyć, by zdobyć zaufanie mieszkańców mojego sołectwa.

Chyba mi się udało tego dokonać, bo zostałem radnym. Z listy PiS, ale bez partyjnych zobowiązań. W trakcie pięciu lat kadencji wiele razy zdarzało mi się głosować inaczej niż radni PiS, zawsze jednak zgodnie z moimi poglądami. I choć nie wszystkim się to podobało, to zawsze szanowano moją niezależność.

Moją nominację poprzedziło wiele rozmów i spotkań w jastrzębskim Prawie i Sprawiedliwości. I tym razem znowu nikt nie pytał mnie o termin przystąpienia do partii, ale o wykształcenie i doświadczenie w pracy menadżera.

Kwalifikacje i umiejętności okazały się ważniejsze od partyjnej legitymacji i chyba na tym polega istota lokalnej demokracji.

Michał Urgoł - sołtys Bzia, radny miasta Jastrzębie-Zdrój

3

Komentarze

  • Jastrzebianin 14 marca 2024 21:13Pani Prezydent Hetman przez blisko 10 lat spuściła miasto na dno. Dzis mowiąc o gwarancji sukcesu to tak naprawdę jej kompromitacja Odejdź Wstydu Oszczędź ❗️❗️❗️
  • Inspektor 14 marca 2024 07:42Morawiecki ponoc musi miec ochrone . Przypominam ze Gosc ten w ciagu zaledwie ostatnich dwóch lat narobił 33% inflacje czym okradł miliony spracowanych ludzi z realu wartosci oszczędności podobnie jak Donald ktory chcial aby takich wielu pracowalo po 52l pracy .Oni obaj i nie tylko oni są juz winni.
  • Kuba 13 marca 2024 13:31Jezeli naprawde chcesz podarować Komuś wysoką dietę , dojścia, oraz "ustawić" jego rodzinę, a nie masz nic innego ciekawszego do roboty ..ulegnij wszechobecnej propagandowej presji, z pytaniem kto wygra.... i idź na wybory głosować . . a jesli masz to tam gdzie powinieneś mieć to idź na inną zabawę bo i tak z tego nic Tobie. Oni wszyscy tylko obiecują a pozniej " kicha " jak Aqapark w Jastrzębiu ktory dziś widzicie jak " świnia niebo."

Dodaj komentarz