Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Region. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przypomina, że 29 lutego zakończył się nabór wniosków w ramach programu „Moja Woda”, co oznacza, że wnioski złożone za pośrednictwem Portalu Beneficjenta po tej dacie nie będą już rozpatrywane. Jednakże, dla zainteresowanych, istnieje jeszcze możliwość składania wniosków w wersji papierowej do 15 marca 2024 roku. Dokumenty można dostarczyć bezpośrednio do siedziby WFOŚiGW w Katowicach lub za pośrednictwem Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Region. W najnowszej, dziesiątej edycji konkursu „Zielona Pracownia_Projekt”, zainicjowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, odnotowano rekordowe zainteresowanie. Zgłoszono aż 220 projektów zielonych pracowni ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz średnich z całego województwa śląskiego. Z tej imponującej puli, Jury wybrało 40 najbardziej innowacyjnych i wartościowych inicjatyw, które otrzymają łączne finansowanie rzędu prawie 480 tys. zł.

Konkurs był otwarty dla tych placówek edukacyjnych, które w poprzednich edycjach nie miały okazji skorzystać z dofinansowania. „Zielona Pracownia_Projekt’2024” miał na celu wsparcie tworzenia szkolnych pracowni skupiających się na naukach przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych, oraz chemiczno-fizycznych. Maksymalna kwota dofinansowania na pojedynczy projekt mogła stanowić do 20 proc. całkowitego kosztu realizacji.


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.

Komentarze

Dodaj komentarz