Konkurs na

Jednocześnie dzięki nowoczesnym narzędziom edukacyjnym dzieci i młodzież zdobywają wiedzę o środowisku, które ich otacza, w sposób bardziej przystępny i ciekawy. Klasy, w których uczniowie zagłębiają się w fascynujący świat geografii, fizyki, chemii, czy biologii, są zaopatrzone w najnowszej generacji urządzenia dydaktyczne. Dzięki temu uczniowie mogą zdobyć wiedzę na temat ochrony środowiska, oszczędzania energii i wody, segregacji odpadów czy recyklingu.

To wszystko jednak kosztuje, a gminy nie zawsze mają środki, by wspomóc swoje szkoły. Z pomocą przychodzi wówczas Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który od lat organizuje konkurs pod nazwą "Zielona Pracownia". Edycja 2024 została właśnie rozstrzygnięta. Po pieniądze na wyposażenie, w które uzbroją się pedagodzy, sięgną również szkoły z naszego regionu.

Wsparcie otrzymały:

  1. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kobyli w gminie Kornowac, 
  2. Szkoła Podstawowa nr 13 im. S. Staszica,
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu, 
  4. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. A. Mickiewicza w Rybniku, 
  5. Szkoła Podstawowa im. por. pil. F. Surmy w Gołkowicach w gminie Godów, 
  6. Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie, 
  7. Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Tuwima Gmina w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystkie te placówki oświatowe otrzymały kwotę 12 tysięcy zł. Dotacja stanowi do 80 procent kosztów kwalifikowanych realizowanego zadania.

Wnioski były oceniane pod kątem wykorzystania przestrzeni, funkcjonalności, estetyki, kreatywności, innowacyjności rozwiązań oraz różnorodności pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadności ich zakupu. Dzięki konkursowi będzie można nabyć m.in. pomoce multimedialne, wyposażyć sale w meble, wyremontować klasę.


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.

Komentarze

Dodaj komentarz