Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Kuźnia Raciborska. Gmina z powodzeniem starała się o dofinansowanie  w formie dotacji ze środków NFOŚiGW w kwocie  do 16.500,00 zł przeznaczonych na modernizację źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych w ramach II edycji Programu "Ciepłe Mieszkanie". WFOŚiGW jest instytucją, dzięki której pieniądze z Narodowego Funduszu są dystrybuowane do gmin, które z kolei udzielają wsparcia mieszkańcom. Celem programu jest oczywiście zmniejszenie niekorzystnego zjawiska niskiej emisji. 

Radlin. Podobnie jak Kuźnia Raciborska urzędnicy z magistratu w Radlinie zajmujący się ochroną środowiska dopięli swego i złożyli wnioski do WFOŚiGW o wsparcie w ramach programu "Ciepłe Mieszkanie". Tym razem kwota dofinansowania wyniosła ponad 690 tysięcy zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na modernizację źródeł ciepła w budownictwie wielorodzinnym. Program "Ciepłe Mieszkanie" jest o tyle istotnym narzędziem wsparcia samorządów, że ma trafiać przede wszystkim do beneficjentów, którzy bez dotacji często nie byliby w stanie podjąć takiego wysiłku finansowego.  

Wodzisław Śląski. Program "Ciepłe Mieszkanie" cieszy się niesamowitą popularnością. Pracownicy ratusza w stolicy powiatu wodzisławskiego także dobrym skutkiem aplikowali o środki z tego programu celem modernizacji źródeł ciepła i wymianę starych, nieekologicznych "kopciuchów" na nowe, przyjazne środowisku instalacje. Wniosek, który złożyli, stał się podstawą do udzielenia gminie dotacji w kwocie ponad 1 miliona 200 tysięcy zł. Wodzisław Śląski jest jednym z miast o dużym zanieczyszczeniu atmosfery, a program "Czyste powietrze" w swoich założeniach ma wspierać takie miejscowości. Dotacja została przyznana stolicy powiatu wodzisławskiego na posiedzeniu Rady Nadzorczej Funduszu 8 lutego.


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.

Komentarze

Dodaj komentarz