Marek Pietras
Marek Pietras

Koszykarze MKKS-u bardzo dobrze weszli w sezon 2023/24. Wygrywali mecz za meczem i przez kilka tygodni byli liderem drugoligowej tabeli, a trener Jakub Krakowczyk zapowiadał, że interesuje go walka o wygranie sezonu zasadniczego. Tak się jednak nie stało i ekipa z Rybnika ostatecznie po rozegraniu 30 kolejek wylądowała na 4. miejscu. To oczywiście dało rybniczanom awans do play off, w którym mierzą się z ekipą KK UR BOZZA Kraków. W fazie zasadniczej rybnicki zespół dwukrotnie pokonał tę drużynę, na swoim parkiecie 79:74 i na wyjeździe 83:78.     
Pierwszy mecz o awans do najlepszej czwórki drugoligowych zmagań w grupie C – odbył się w środę, 27 marca w Krakowie. 
Spotkanie dobrze rozpoczęli rybniczanie, którzy wyszli na prowadzenie 20:16. Później było już tylko gorzej. Gospodarze dominowali pod tablicami i regularnie budowali swoją przewagę. Ostatecznie wygrali wszystkie cztery kwarty, a cały mecz 97:72. Tym samym w rewanżowym spotkaniu rybniczanie – aby awansować dalej, muszą wygrać różnicą minimum 26 oczek. 
– Drodzy kibice jeszcze nigdy nie byliście nam tak bardzo potrzebni! Prosimy was o obecność i wsparcie z trybun. Dajcie nam energię i gorący doping, a my zrobimy wszystko co w naszej mocy na boisku. Nie pozostaje nam nic innego, jak wziąć się do ciężkiej pracy, by lepiej przygotować się do meczu rewanżowego. Napiszemy razem piękną historię, odrobimy straty i wywalczymy awans do drugiej rundy play off – napisali działacze MKKS-u na swoim profilu w mediach społecznościach.
Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w środę, 3 kwietnia w rybnickim „ekonomiku”. Początek o godz. 19:00. 

KK UR BOZZA Kraków – MKKS Rybnik 97:72 (24:20, 20:14, 29:19, 24:19) 
MKKS
: Marcin Kosiorowski 20, Kacper Wydra 19, Karol Jagoda 19, Paweł Respondek 13, Adrian Ścieszka 1, Piotr Kawczyński 0, Sebastian Kołowrot 0.

Komentarze

Dodaj komentarz