KMP Żory
KMP Żory

Wczoraj rano policjanci z Żor rozpoczęli działania "Trzeźwość", mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Wzmożone patrole pojawiły się na ulicach miasta, kontrolując trzeźwość kierujących.

Bilans akcji: 3 nietrzeźwych, jeden skuszony łapówką

W ciągu kilku godzin akcji policjanci przebadali ponad 500 kierowców. Niestety, 3 z nich wsiadło za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wśród nich był 66-letni mieszkaniec Żor, który zatrzymany został do kontroli na ulicy Kłokocińskiej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna prowadził hyundaia w stanie po użyciu alkoholu.

Próba przekupienia policjantów

Zaskoczony 66-latek próbował uniknąć kary, oferując mundurowym 100 złotych w zamian za "zapomnienie o sprawie". Policjanci nie dali się jednak skusić łapówką i zatrzymali mężczyznę. Teraz 66-latek, oprócz utraty prawa jazdy, odpowie przed sądem za korupcję. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Stan po użyciu alkoholu to stan, w którym stężenie alkoholu osoby kierującej pojazdem wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. Stan nietrzeźwości to stan, kiedy stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,5 promila - przypomina asp. Marcin Leśniak.

Komentarze

Dodaj komentarz