PSP Jastrzębie-Zdrój
PSP Jastrzębie-Zdrój

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju powitano nowego funkcjonariusza – uroczego Labradorka Retrievera, nazywanego Berberysa, w skrócie "Beri". Ten młody czworonożny strażak rozpoczyna właśnie swoją służbę i przygotowania do ciężkiej pracy w szeregach Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Beri został oficjalnie przywitany przez st. bryg. Wojciecha Piechaczka, Komendanta Miejskiego PSP w Jastrzębiu-Zdroju oraz sekc. Małgorzatę Biedroń, Koordynatorkę psów ratowniczych. Opiekunem Beri został asp. Andrzej Kozielski, który już rozpoczął z nim intensywne szkolenie.

Zakup psa służbowego był możliwy dzięki funduszowi ubezpieczeń przekazywanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Beri jest czwartym psem służbowym w jastrzębskiej komendzie i po zdaniu egzaminów dołączy do SGPR Jastrzębie-Zdrój.

Na razie Beri poznaje swoich nowych kolegów i koleżanki z pracy oraz skupia się na… jedzeniu! Jak na typowego labradorka przystało, ma ogromny apetyt i uwielbia smakołyki.

1

Komentarze

  • Kasia33 04 kwietnia 2024 12:04Labradory to idealne psy ratownicze! Są inteligentne, posłuszne i mają świetny węch.

Dodaj komentarz