KMP Jastrzębie-Zdrój
KMP Jastrzębie-Zdrój

Msza święta przerwana przez awanturnika

W sobotę 30 marca o godzinie 20:30 jastrzębscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu mszy świętej w jednym z kościołów w mieście. Jak się okazało, 38-letni mężczyzna wtargnął na ambonę i zaczął krzyczeć, używając przy tym wulgaryzmów. Zachowanie mężczyzny nie tylko zakłócało przebieg nabożeństwa, ale również stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa wiernych.

Agresja wobec interweniujących policjantów

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani policjanci. Mężczyzna został wyprowadzony z kościoła do zakrystii, gdzie stał się agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy. 38-latek uderzył jednego z policjantów i próbował się wyrwać z rąk mundurowych.

Pobudzenie i środki odurzające

Jak ustalili policjanci, mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Zachodziło również podejrzenie, że może on stwarzać zagrożenie dla siebie. Z tego powodu został przewieziony do izby wytrzeźwień.

38-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał już zarzuty zakłócania porządku publicznego, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz posiadania środków odurzających. Za swoje czyny może on teraz trafić do więzienia nawet na kilka lat.

Komentarze

Dodaj komentarz