Archiwum / FB Prezydent Anna Hetman
Archiwum / FB Prezydent Anna Hetman

Michał Urgoł, zdobywając największą liczbę głosów wśród kandydatów, wyraził na swoim profilu w mediach społecznościowych swoją wdzięczność za zaufanie mieszkańców.

 

- Jestem głęboko wdzięczny wszystkim mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju za okazane mi zaufanie podczas wyborów na prezydenta miasta. Dziękuję za każdy oddany na mnie głos. Dumą napawa mnie fakt, że zdobyłem ich najwięcej spośród wszystkich kandydatów. W ten sposób pokazaliście państwo, że oczekujecie zmian, że głosujecie za dynamicznym rozwojem Jastrzębia-Zdroju. W ostatnią niedzielę Jastrzębianie zrobili pierwszy, ważny krok w kierunku nowoczesnego, przyjaznego mieszkańcom miasta. Nie możemy zatrzymać się w połowie drogi. Za dwa tygodnie podczas drugiej tury wyborów, również musimy postawić na przyszłość, bo tylko razem zmienimy Jastrzębie-Zdrój - napisał kandydat na swoim Facebooku.

Z kolei Anna Hetman, urzędująca prezydent miasta, która ubiega się o reelekcję, przyczyny porażki w pierwszej turze dostrzega nie tyle w swoich działaniach, co w czynnikach zewnętrznych. Winę ponoszą wyborcy, którym nie chciało się iść na głosowanie oraz jej polityczni adwersarze z Prawa i Sprawiedliwości, których działania negatywnie wpłynęły na jej wynik.

 

- Drodzy Jastrzębianie, druga tura wyborów przed nami. Szanuję każdy wynik wyborów samorządowych i dziękuję za każdy oddany głos. Główną przyczyną takiego wyniku jest bardzo niska frekwencja. Drugą stroną jest zmasowany hejt i czarny marketing ze strony PiS. Ale nie przestaję walczyć, idę do II tury z podniesioną głową, bo prawda zawsze się obroni. Główny kontrkandydat nie przedstawił żadnych propozycji, tylko skopiował to, co ja robię od lat i co już projektujemy. Nie ma więc nic do zaproponowania miastu. Wszystkim moim kontrkandydatom, kandydatom na radnych dziękuję za merytorykę w kampanii tam, gdzie ona była. Gratuluję osiągniętych wyników i zdobytych głosów. Jestem wdzięczna za wsparcie. I proszę o nie 21 kwietnia. Miasto rozwija się i ten trend musimy utrzymać, nie dopuścić do upolitycznienia miasta przez PiS. Musimy się zmobilizować - napisała z kolei prezydent miasta w mediach społecznościowych. 

Druga tura już 21 kwietnia

Przypominamy, że żaden z kandydatów nie zdobył wymaganej większości głosów, co oznacza, że 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów. W niej zmierzą się wspomniani powyżej Michał Urgoł, który otrzymał 43,65 proc. głosów, oraz urzędująca Prezydent Anna Hetman z wynikiem 40,47 proc.

Pozostali kandydaci: Damian Gałuszka i Tomasz Maron uzyskali odpowiednio 10,25 proc. i 5,63 proc. głosów.

Frekwencja w pierwszej turze wyborów wyniosła 43,92 proc. W drugiej turze kluczowa będzie mobilizacja zwolenników obu kandydatów.

Komentarze

Dodaj komentarz