Walendi Photo

W rozegranym w Lublinie turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet U19 (rocznik 2005 i młodsze) koszykarki RMKS Rybnik zajęły 5. miejsce. – To najlepszy wynik uzyskany przez klub w ostatnich dwudziestu latach w koszykówce i piękne  nawiązanie do lat 90-tych XX wieku, gdy koszykarki RMKS-u regularnie meldowały się w turniejach finałowych, wielokrotnie zdobywając medale mistrzostw Polski – mówi Marcin Troszka, kierownik sekcja koszykówki w RMKS-ie.
W drodze do turnieju finałowego podopieczne trenera Grzegorza Korzenia najpierw wygrały rozgrywki strefowe na Śląsku, następnie nie dały szans przeciwniczkom w turnieju ćwierćfinałowym w Wołominie, a także zwyciężyły w turnieju półfinałowym MMP w Gorzowie Wlkp.
Turniej finałowy w Lublinie RMKS Rybnik rozpoczął od porażki z Eneą AZS Szkołą Gortata Poznań 63:72, w drugim meczu fazy grupowej zdecydowanie pokonał UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 69:43 i w ostatnim meczu w grupie przegrał z Szkołą Gortata Politechniki Gdańsk 55:90.  – 3. miejsce zajęta w grupie pozwoliło naszym koszykarkom grę o 5. miejsce w Polsce. Rybniczanki wykorzystały swoją szansę i pokonując MUKS Poznań 74:33 zakończyły udział w turnieju finałowym MMP U19 na bardzo dobrym 5. miejscu. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została wybrana Dominika Bednarek (kapitan drużyny) – dodaje Troszka.
Mistrzem Polski została GTK VBW Gdynia, która w finale pokonała Politechnikę Gdańską 74:61.
RMKS Rybnik w rozgrywkach centralnych wystąpił w składzie: Oliwia i Klaudia Keller, Dominika Bednarek, Adrianna Ryng (zawodniczka ekstraklasowego Zagłębia Sosnowiec grająca w Rybniku na podstawie umowy szkoleniowej), Oleksandra Hopkalo, Natalia Jankowska (zawodniczka Chrobry Głuchołazy grająca w RMKS na podstawie umowy szkoleniowej), Maja Troszka ( na co dzień uczennica SMS PZKosz Łomianki), Patrycja Pendziałek, Alicja Roś,  Amelia Niczke, Julia Jargoń, Milena Raudner i Julia Szydłowska. Trenerem zespołu jest Grzegorz Korzeń.