Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel

Siatkarze z Jastrzębia po wygraniu sezonu zasadniczego PlusLigi, przystąpili do zmagań w play off. W pierwszej rundzie podopieczni Marcelo Mendeza trafili na ekipę Indykpol AZS Olsztyn, która w ligowej tabeli była ósma. Nie dziwi więc, że zdecydowanym faworytem dwumeczu został okrzyknięty Jastrzębski Węgiel. 
Pierwszy mecz w walce o półfinał Ligi Mistrzów rozegrano w Olsztynie w środę, 10 kwietnia. Od początku do końca tego spotkania wyższość drużyny z Jastrzębia nie podlegała dyskusji. Mistrzowie Polski grali spokojnie, wykorzystując wszystkie swoje szanse i co ważne – nie popełniając praktycznie błędów. Jastrzębski Węgiel wygrał kolejne sety do 18., 16. i 19., a cały mecz 3:0. 
Warto dodać, że w środowym spotkaniu do historii PlusLigi przeszedł Norbert Huber, bijąc dotychczasowy rekord zdobytych bloków w jednym sezonie wynoszący 116. Po meczu w Olsztynie nowy rekord wynosi już 122.
Rewanżowe spotkanie o wejście do półfinału odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 14:45. Do awansu do najlepszej czwórki Pomarańczowi potrzebują dwóch wygranych setów. 

PO MECZU POWIEDZIAŁ 
Jurij Gladyr, zawodnik JW

Przez cały mecz nie mieliśmy żadnych problemów. Zasłużenie wygraliśmy 3:0, co cieszy nas i mam nadzieję, że naszych kibiców również. Musimy jednak pamiętać, że to jedynie pierwszy krok w kierunku półfinału. Ten drugi musimy zrobić w sobotę na swoim parkiecie. Zagraliśmy bardzo dobry mecz jako zespół, każdy był skoncentrowany i robił to, co do niego należało. W każdym elemencie byliśmy lepsi od naszego przeciwnika. Oczywiście nie wpadamy w euforię. Mam nadzieję, że w podobnym stylu, przed własnymi kibicami, przypieczętujemy awans do półfinału. 

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 19:25). MVP: Tomasz Fornal.
JW
: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Macionczyk
AZS: Alan, Tuaniga, Jakubiszak, Sapiński, Karlitzek, Janikowski, Hawryluk (libero) oraz Jankiewicz, Armoa

Komentarze

Dodaj komentarz