Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Mandat nie w smak? Kierowca Opla proponuje łapówkę!

Podczas rutynowej kontroli drogowej w Jastrzębiu-Zdroju, mundurowi zwrócili uwagę na liczne wykroczenia popełnione przez kierującego oplem. 42-latek nie tylko nie zadbał o swoje bezpieczeństwo, lekceważąc obowiązek zapinania pasów i włączania świateł, ale również jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Za popełnione wykroczenia mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 200 złotych i 7 punktów karnych.

"Polubowne rozwiązanie" za 400 złotych?

Początkowo 42-latek bez problemu przyjął mandat. Jednak w trakcie dalszych czynności zaczął naciskać na policjantów, próbując "załatwić sprawę" polubownie. Zaproponował im łapówkę w wysokości 200 złotych dla każdego. Funkcjonariusze stanowczo odmówili, pouczając go, że korupcja jest poważnym przestępstwem.

Zatrzymanie i zarzuty korupcyjne

Mężczyzna nie zrezygnował z próby przekupienia mundurowych. Kontynuował swoje starania, co doprowadziło do jego zatrzymania pod zarzutem popełnienia przestępstwa. O całej sytuacji powiadomiono oficera dyżurnego, a 42-latek usłyszał zarzuty korupcyjne. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Przekupstwo na drodze to przestępstwo!

Pamiętajmy, że próba wręczenia łapówki funkcjonariuszowi publicznemu jest karalna i może skutkować surowymi konsekwencjami. Grozi za to kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

 

1

Komentarze

  • ZmotoryzowanyPatrol 11 kwietnia 2024 23:10Idiota - zarobiłby 200 zł płacąc mandat...

Dodaj komentarz