Facebook / Alan Szatyło
Facebook / Alan Szatyło

Po pierwszej turze wyborów, w której żaden z kandydatów nie zdobył wystarczającej liczby głosów, by zapewnić sobie zwycięstwo, Alan Szatyło ogłosił niespodziewane partnerstwo z Dezyderiuszem Szwagrzakiem. To zjednoczenie ma na celu stworzenie silnego frontu na nadchodzącą drugą turę wyborów, otwierając drzwi do szeroko zakrojonych zmian w zarządzaniu miastem.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich w Wodzisławiu Śląskim, Mieczysław Kieca, dotychczasowy prezydent, zdobył największe poparcie, jednak nie udało mu się uzyskać bezpośredniej reelekcji. Dezyderiusz Szwagrzak, którego wyniki plasują go na drugiej pozycji, jest teraz kluczowym graczem w decydującym starciu o przyszłość miasta.

Alan Szatyło, który zajął trzecie miejsce, postanowił wesprzeć Szwagrzaka, ogłaszając ich współpracę jako strategiczną i niezbędną dla dalszego rozwoju Wodzisławia. Ich wspólny program opiera się na zapobieganiu zadłużeniu miasta i skupieniu na inwestycjach, które mają na celu przyciągnięcie nowych mieszkańców oraz zatrzymanie młodzieży w mieście poprzez otwarcie nowej uczelni wyższej.

Szatyło i Szwagrzak podkreślają również znaczenie wsłuchiwania się w głosy mieszkańców wszystkich pokoleń, co może przekształcić miasto w bardziej inkluzję społeczność. Zwracają się do radnych i mieszkańców o wsparcie w nadchodzącej drugiej turze wyborów, mając nadzieję na realizację ich wspólnych celów dla dobra lokalnej społeczności.

- Drodzy mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, Dziś piszę do Was z ogromną nadzieją i determinacją, gotowy do wspólnej pracy dla dobra naszego miasta. Po długich rozmowach i wspólnym wysiłku z moim byłym kontrkandydatem Dezyderiusz Szwagrzak, pragnę oficjalnie ogłosić nasze partnerstwo dla lepszej przyszłości Wodzisławia Śląskiego! Przez wiele godzin pracowaliśmy nad porozumieniem, a nasza wizja jest jasna: Wodzisław Śląski ponad podziałami, z otwartymi drzwiami dla każdego mieszkańca. Nie możemy pozwolić, aby dalsze zadłużanie miasta stało na drodze naszego rozwoju, dlatego chcemy skupić się na szeroko pojętych inwestycjach, które zapewnią nam stabilną przyszłość. To nie wszystko, jesteśmy świadomi bardzo ważnego problemu wyludniania się naszego miasta, chcemy nowej wyższej uczelni w Wodzisławiu Śląskim, nie chcemy żeby młodzi ludzie opuszczali nasze miasto, pragniemy również samorządu pokoleń - wsłuchamy się w głos seniorów. Zapraszamy wszystkich Radnych do budowania wspólnej koalicji, do zmiany i do oddania swojego głosu na Dezyderiusza Szwagrzaka. Dezyderiusz podczas naszej rozmowy powiedział, że kocha nasze miasto, ma plan na jego rozwój, jest otwarty na realizację naszych postulatów, postanowiłem Mu zaufać i proszę Was o to samo. Proszę Was wszystkich o ostatnią mobilizację dla mnie, dla Dezyderiusza, a co najważniejsze DLA WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO. GŁOSUJEMY NA ZMIANĘ! Udzielam pełnego poparcia Dezyderiuszowi Szwagrzakowi na Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski - napisał na profilu Facebook Alan Szatyło.

Komentarze

Dodaj komentarz