Następny do golenia...

Tak jak w spotkaniu z mistrzami Polski podopieczni trenera Ryszarda Boska zaimponowali w Olsztynie równą grą. Trudno było znaleźć w tym zespole słabe punkty. Dobra zagrywka i odbiór, a o rozegraniu najlepiej świadczy fakt, że Jakub Bednaruk został uznany za najlepszego zawodnika spotkania.Wyróżniającym się zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla w Olsztynie był Paweł Rusek. Młody libero, stosunkowo mało rzucający się w oczy w bieżącym sezonie, tym razem popisał się kilkoma widowiskowymi obronami, zbierając w pełni zasłużone brawa.Pierwsze dwa sety pojedynku z PZU AZS-em Olsztyn nie wróżyły dużych emocji w tym meczu. Drużyna Ryszarda Boska szybko osiągnęła w nich kilkupunktową przewagę, spokojnie kontrolując przebieg zdarzeń. Gospodarze mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki, a trener Waldemar Wspaniały musiał posadzić na ławce Pawła Papkego, który na swoim poziomie zagrał dopiero w końcówce trzeciego seta.W zespole Jastrzębskiego Węgla nie zawodził żaden z graczy. W drugim secie, gdy z boiska zszedł kontuzjowany Przemysław Michalczyk, można się było obawiać, że zmieniający go Stefanow nie odnajdzie rytmu gry, ale Bułgar spisywał się świetnie. Znów bardzo dobre spotkanie rozegrał Grzegorz Szymański, ale pochwały należą się też Łukaszowi Kadziewiczowi, Danielowi Plińskiemu i Plamenowi Konstantinowi.Po bezdyskusyjnych zwycięstwach w dwóch pierwszych odsłonach w trzeciej goście wyszli na prowadzenie 10:5 i w chwili, gdy wydawało się, że w tym pojedynku nic się już nie wydarzy, do głosu zaczęli dochodzić olsztynianie. Po stronie Jastrzębskiego Węgla zaczęły się mnożyć nieporozumienia i AZS zdołał najpierw doprowadzić do wyrównania 14:14, a później wyszedł nawet na dwupunktowe prowadzenie (17:15). Szczęśliwie podopieczni trenera Boska stosunkowo szybko zdołali odzyskać koncentrację i kontrolę nad przebiegiem tego seta. Gospodarze obronili kilka meczboli, ale nie byli w stanie odwrócić losów meczu. (k)PZU AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 22:25, 26:28)PZU AZS: Grzyb, Gruszka, Zagumny, M. Nowak, Papke, Bąkiewicz, Kuciński (libero) – Siebeck, Ruciak, MożdżonekJW: Pliński, Michalczyk, Bednaruk, Szymański, Kadziewicz, Konstantinow, Rusek (libero) – Wika, Stefanow.1. Skra 14 36 37:92. Częstochowa 13 33 34:93. Jastrzębie 14 32 34:144. Olsztyn 13 26 29:165. Resovia 14 22 27:266. Mostostal 14 19 25:297. Politechnika 14 17 22:338. Joker 14 9 14:369. Gwardia 14 8 15:3810. Sosnowiec 14 5 12:39