Fot. M. Koczy / UM Rybnik
Fot. M. Koczy / UM Rybnik

Inwestycja ta stanowi finalny etap modernizacji ulicy Raciborskiej i przyniesie szereg pozytywnych zmian dla mieszkańców i kierowców.

Modernizacja kluczowego odcinka

Uzyskane dofinansowanie plasuje Rybnik na pierwszym miejscu w województwie śląskim pod względem wysokości środków pozyskanych z rządowej rezerwy subwencji ogólnej na inwestycje drogowe. W ramach projektu przebudowane zostaną:

  • Nawierzchnia i konstrukcja drogi – droga zostanie poszerzona, co usprawni ruch i zwiększy komfort jazdy.
  • Ciąg pieszo-rowerowy – nowy chodnik i ścieżka rowerowa zapewnią bezpieczne i wygodne przemieszczanie się pieszych i rowerzystów.
  • Sygnalizacja świetlna – nowe skrzyżowanie ze światłami ułatwi poruszanie się i poprawi bezpieczeństwo.
  • Kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne – nowa infrastruktura zadba o odwodnienie drogi oraz zapewni odpowiednią widoczność po zmroku.

Inwestycja o wartości 11 mln zł

Całkowity koszt przebudowy szacuje się na 11 mln zł. Obecnie trwają prace nad dokumentacją przetargową, a wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca prac. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2025 rok.

Modernizacja ulicy Raciborskiej to ukłon w stronę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców Rybnika. Nowa infrastruktura drogowa usprawni ruch, poprawi bezpieczeństwo i stworzy przyjazne warunki dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do pozytywnych zmian w tej części miasta.

Komentarze

Dodaj komentarz