Sportowy weekend w Rybniku (20-21.04)

W najbliższy weekend swój pierwszy, domowy mecz w 2024 roku zaplanowany mają żużlowcy z Rybnika. O ile pogoda pozwoli. O ligowe punkty powalczą także piłkarki TS ROW i piłkarze ROW-u 1964. Swoje rozgrywki rozpoczęli już także bejsboliści, którzy w niedzielę zagrają na swoim stadionie. Na stronie MOSiR-u Rybnik cały czas trwają zapisy m.in. na Akademią Tenisa Ziemnego, Biegowe Grand Prix Rybnika, Rynek Basket czy Górską Rajzę.  


ŻUŻEL – I LIGA 
W drugi weekend kwietnia żużlowcy z Rybnika rozpoczęli walkę o ligowe punktu, wygrywając mecz w Poznaniu. W sobotę, 20 kwietnia mają zaplanowane spotkanie nr 2. Tym razem, na swoim torze, mają się zmierzyć ze Stalą Rzeszów z Nickim Pedersenem w składzie. Emocji na pewno nie zabraknie.  

KS ROW Rybnik – Texom Stal Rzeszów
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: sobota, 20 kwietnia   
Start: godz. 19:00


FUTSAL – EKSTRALIGA  
Piłkarki z Rybnika w ostatniej kolejce pokonały na wyjeździe aktualne mistrzynie Polski i lidera futsalowych rozgrywek – Rekord z Bielska-Białej. To pozwoliło im wskoczyć na podium. Marząc o medalu trwających rozgrywek, podopieczne Krzysztofa Nosa muszą wygrać także w najbliższą niedzielę. Wtedy to zmierzą się w meczu domowym z Akademiczkami z Poznania. Spotkanie wyjątkowo zostanie rozegrane w Siemianowicach Śląskich w hali w Parku Pszczelnika 3. W „ekonomiku” w tym czasie odbywać się będą wybory prezydenckie. 

TS ROW Rybnik – AZS UAM Poznań 
Miejsce: Siemianowice Śląskie, Park Pszczelnika 3
Termin: niedziela, 21 kwietnia
Start: godz. 17:00


BASEBALL – EKSTRALIGA  
Silesia Rybnik kampanię 2024 rozpoczęła od porażki we Władysławowie. Rybniczanie okazję do rehabilitacji będą mieli w niedzielę, 21 kwietnia. Wtedy to zmierzą się na swoim stadionie z ekipą UKS Dęby Osielsko. Zaplanowano rozegranie dwóch meczów, pierwszy o godz. 11, drugi o 14. 

Silesia Rybnik – UKS Dęby Osielsko
Miejsce: boisko bejsbolowe, ul. Partyzantów 
Termin: niedziela, 21 kwietnia godz. 11:00 i 14:00


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  
Piłkarze z Rybnika wygrali dwa ostatnie mecze ligowe i liczą na kontynuację zwycięskiej passy. Dodatkowo podopieczni Dawida Jóźwiaka zdobyli puchar Polski podokręgu Rybnik, co również powinno im dodać pewności siebie. W najbliższą niedzielę rybniczanie podejmą na swoim boisku piłkarzy z Czechowic-Dziedzic, z którymi jesienią wygrali 2:1.  

ROW 1964 Rybnik – MRKS Czechowice-Dziedzice
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: niedziela, 21 kwietnia   
Start: godz. 11:00


PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA  
Drużyna piłkarek TS ROW w rundzie wiosennej sezonu 2023/24 – gra zawodniczkami z grup młodzieżowych. Wszystko spowodowane jest walką klubu o medal futsalowej ekstraligi. W meczach na trawie mogę więc zaprezentować swoje umiejętności juniorki, które przy okazji zbierają cenne doświadczenie, niezbędne w rywalizacji seniorskiej.  

TS ROW Rybnik – Unia Lublin
Miejsce: boisko w Kamieniu    
Termin: sobota, 20 kwietnia    
Start: godz. 13:00


PIŁKA NOŻNA – KLASA A, C
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Boguszowic, Ochojca, Niedobczyc, Niewiadomia, 

Klasa A, grupa: Rybnik
Górnik Boguszowice – Jedność Jejkowice, sobota 20 kwietnia godz. 16:30
Płomień Ochojec – Zuch Orzepowice, niedziela 21 kwietnia godz. 16:30
Rymer Rybnik – Polonia Niewiadom, sobota 20 kwietnia godz. 16:30

Klasa C, grupa
Polonia II Niewiadom – Zameczek II Czernica, niedziela 21 kwietnia godz. 11:00
KS Wielopole – Rapid Wodzisław Śląski, sobota 20 kwietnia godz. 16:30


REKRACJA – ZAPISY 
Rybnicki MOSiR i Play Loud zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na Akademią Tenisa Ziemnego. Zapisy na www.mosir.rybnik.pl. 

Akademia Tenisa Ziemnego
Miejsce: Rybnik, hala lodowiska ul. Gliwicka 72
Termin: piątki od 10 maja do 21 czerwca (7 spotkań)


REKRACJA – ZAPISY 
Edyta Czyżewska Eventy Turystyka i Usługi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zapraszają na dwudniową wycieczkę w przepiękne Pieniny – w ramach Górskich Rajz w terminie 20 – 21.04.2024 r. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza 2024
Miejsce: Pieniny, nocleg Zajazd i Gościniec „Pod Smrekami"
Termin: sobota, 20 kwiecień  
Start: godz. 7:00


REKRACJA – ZAPISY 
Rybnicki MOSiR wprowadził możliwość zapisania się już teraz na wszystkie biegi składające się na kolejną edycję Biegowego Grand Prix Rybnika. Chodzi o Bieg Wiosny, Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy. Zapisy na 
www.mosir.rybnik.pl. 

Biegowe Grand Prix Rybnika
Miejsce: Rybnik
Termin: Biegowe Grand Prix Rybnika 2024

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  
 

Komentarze

Dodaj komentarz