fot. Dominik Gajda
fot. Dominik Gajda

Na podstawie danych przekazanych przez PKW, można śmiało stwierdzić, że Rybnikiem przez kolejne 5 lat kadencji pokieruje Piotr Kuczera. W drugiej turze zmierzył się on z Andrzejem Sączkiem, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. 

Urzędujący prezydenta miasta Piotr Kuczera uzyskał poparcie w wysokości 21 850 głosów (53,79%). Jego kontrkandydat Andrzej Sączek uzyskał 18 771 głosów (46,21%). Rywalizacja oby kandydatów była przez pewien czas bardzo wyrównana.

Frekwencja nie była powalająca, bo wynosiła zaledwie 40,88% co oznacza, że więcej niż połowa mieszkańców nie poszła na wybory. Uprawnionych do głosowania w stolicy regionu było 99 945, zagłosowało tylko 40 859. 

- Drogie Rybniczanki, Drodzy Rybniczanie! Jeszcze raz dziękuję za Wasze głosy! Wynik wyborczy pokazuje, jasno, że są mieszkańcy, którzy mają inną wizję miasta. Chcę budować Rybnik, który wsłuchuje się w głosy wszystkich mieszkańców, również tych, którzy mają inną wizję dla naszego miasta. Wiem, że nie uda się zadowolić wszystkich, ale jestem otwarty na współpracę. Gratuluję mojemu rywalowi w tych wyborach, Andrzejowi Sączkowi z PiS-u, który zrobił bardzo dobry wynik. Liczę na dobrą współpracę w Radzie Miasta - skomentował wynik Piotr Kuczera w mediach społecznościowych.

 

Komentarze

Dodaj komentarz