Jastrzębski Węgiel

Już od pierwszych minut meczu jastrzębianie dominowali na boisku. Szybko zbudowali przewagę, którą pewnie utrzymywali do końca seta, triumfując 18:25. Drugi set był bardziej wyrównany, ale w końcówce Jastrzębski Węgiel wykazał się większym chłodnym wyrachowaniem i zwyciężył 25:27.

Trzeci set dla nerwów

Trzeci set był najbardziej zacięty. Obie drużyny prowadziły na zmianę, a losy seta ważyły się do samego końca. Ostatecznie to jednak Jastrzębski Węgiel dobił do upragnionego zwycięstwa, zwyciężając 23:25.

MVP meczu - Jurij Gladyr

Najlepszym graczem meczu (MVP) został wybrany Jurij Gladyr, który imponował zarówno w ataku, jak i w bloku. Świetnie spisali się również inni jastrzębianie, m.in. Rafał Szymura i Tomasz Fornal.

Drugie spotkanie finałowe odbędzie się już w sobotę, 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Jastrzębiu-Zdroju. Jastrzębski Węgiel ma znakomitą okazję, aby sięgnąć po mistrzostwo Polski.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 25:27, 23:25).