I liga siatkwki

Spotkanie z Avią miało się odbyć 1 marca, ale w sobotę świdnicki zespół rozgrywał mecz w Nysie i ze względów ekonomicznych, za zgodą Górnika, oba zespoły spotkały się w piątek. Początek meczu należał do przyjezdnych, którzy szybko wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie 13:4. W drugiej odsłonie stan spotkania się wyrównał, ale do podopiecznych trenera Marka Przybysza uśmiechnęło się szczęście – w końcówce trzykrotnie wybronili setbola.Kolejne dwie partie były bliźniacze. Bez walki do 17 wygrała najpierw Avia, a potem w takim samym stosunku Górnik.Tie-break dwukrotnie mogli rozstrzygnąć na swoją korzyść przyjezdni, jednak gdy „górnicy” doprowadzili do wyrównania 14:14, w Domu Sportu odżyły nadzieje na ważne zwycięstwo. Niestety kolejne dwa punkty zdobyła Avia, która w pierwszej rundzie przegrała u siebie 0:3.W sobotę spotkanie z plasującym się w połowie pierwszoligowej stawki zespołem z Hajnówki rozpoczęło się zupełnie inaczej niż dzień wcześniej z czwartą w tabeli Avią Świdnik. Radlinianie pewnie wygrali pierwszego seta, ale drugi przegrali do 25. Gdy wydawało się, że sympatyków siatkówki zgromadzonych w Domu Sportu czeka kolejny pięciosetowy pojedynek, następne dwa sety nadspodziewanie łatwo wygrali przyjezdni.W drużynie Górnika występuje były zawodnik Pronaru Hajnówka Piotr Kacperski, a w Hajnówce na pozycji libero wychowanek Gromu Rybnik, a następnie zawodnik Górnika Radlin, Stali Nysa i Jokera Piła – Kamil Lip.Sytuacja radlińskich siatkarzy jest obecnie niesłychanie trudna. Czekają ich cztery spotkania, z których wszystkie powinni wygrać, by pozostawić sobie cień szansy na pozostanie w pierwszej lidze.SMS I PZPS Spała nie uczestniczy w rozgrywkach fazy play-off. Dla pozostałych pierwszoligowych drużyn punktem wyjścia przed tym etapem sezonu jest tabela bez SMS-u. Zespół z 13. i 14. miejsca opuszcza pierwszą ligę, a zespoły z pozycji od 9. do 12. rozgrywają baraże o utrzymanie. Po tej fazie play-off zespoły, które przegrają (zajmą miejsce 11. i 12.), także opuszczają pierwszą ligę. Górnikowi Radlin będzie więc bardzo trudno zachować pierwszoligowy byt, jednak nie można nie zauważyć, że trzy najbliższe spotkania rozgrywa z ligowymi słabeuszami: 4 marca z Olimpią Sulęcin, 11 marca z Bzurą Ozorków, 15 marca z Zawkrzem Mława; na zakończenie rundy zasadniczej 18 marca wyjeżdża do zdecydowanie bardziej wymagającego Energetyka Jaworzno. (g)