Wiosenne zderzenie piłkarzy Odry

Odra po raz drugi w tym sezonie przegrała z Amiką 0:4. Bilansu spotkań z tym klubem nie da się naprawić w najbliższych sezonach, bo wielkopolski zespół przejmie Lech Poznań.Na pechu Dudka i Pilarza się nie skończyło, bo w drugiej odsłonie piłkę do własnej bramki skierował Sławomir Szary. Dariusz Dudek w 15. minucie usiłował wybić piłkę, do której zmierzał Przemysław Pitry. Zawodnicy się zderzyli, ale ponieważ wodzisławski obrońca przed zderzeniem z piłkarzem Amiki nie trafił w piłkę, tylko w jego nogę, sędzia Grzegorz Gilewski wskazał na „jedenastkę”. Tę pewnie wykorzystał bohater kolejnej ważnej dla losów meczu sytuacji Jacek Dembiński.W kwadrans po tym zdarzeniu wpadł w pole karne i nogą ściągnął piłkę z głowy Dudka. Zaraz potem leżał na boisku staranowany przez Pilarza. Bramkarz Odry wybiegał do piłki, którą najprawdopodobniej by wypiąstkował, gdyby nie za wysoko uniesiona noga Dembińskiego.Drugiego karnego skutecznie wykonywał już Kucharski. Poturbowany Dembiński przez parę minut znajdował się poza boiskiem.W pierwszej części gry Odra prowadziła z Amiką wyrównaną grę, ale po zmianie stron gospodarze dominowali na boisku, czego efektem były dwie kolejne bramki. We Wronkach piłkarze z Wodzisławia nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali. W 55. minucie Sławomir Szary tak niefortunnie interweniował przy rzucie rożnym wykonywanym przez Rafała Murawskiego, że zamiast wybić piłkę jak najdalej od pola karnego, umieścił ją w siatce własnej bramki.W najbliższą sobotę, 11 marca, o godz. 18 na stadionie przy Bogumińskiej Odra zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Jesienią padł remis 1:1, a wodzisławianie zdobyli bramkę po samobójczym strzale.Amica Wronki – Odra Wodzisław 4:0 (2:0) Dembiński 15. (karny), Kucharski 30., (karny), Szary 55., (samobójcza), Murawski 72.Amica: Cierzniak – Kucharski, Bieniuk, Dziewicki, Wojtkowiak, Kikut, Simr (60. Bartczak), Murawski, Grzybowski (73. F. Burkhardt), Dembiński, Pitry (79. Gregorek)Odra: Pilarz – Krysiński, Dudek, Dymkowski, Szary, Woś, Malinowski, Kowalski, Korzym (46. Smoliński), Czerkas (74. Świerzyński), Chmiest (86. Zjawiński)