Inauguracja za tydzień

Mecz pomiędzy tymi zespołami zaplanowano rozegrać w przyszłą środę, 22 marca. Natomiast w najbliższą niedzielę podopiecznych trenera Waldemara Fornalika czeka ciężkie spotkanie z Wisłą w Krakowie. Jesienią przy Bogumińskiej mistrzowie Polski uratowali remis w ostatniej minucie meczu, po tym, jak z najbliższej odległości piłkę do bramki Mariusza Pawełka skierował Tomasz Frankowski. Prowadzenie w tamtym spotkaniu zdobył Łukasz Masłowski. W obu zespołach nie występuje już żaden z trójki wymienionych graczy. Wisła i Odra znacznie zmieniły kadrę. Na tę konfrontację z niecierpliwością czekają sympatycy obu klubów. Do niedawna pojedynki między mistrzami kraju i wodzisławianami uchodziły za jedne z najciekawszych w lidze.Dla kibiców Odry nadchodzący tydzień będzie obfitował w emocje. Poza meczem z Wisłą, w środę na własnym stadionie czeka ich zaległy pojedynek z Górnikiem Zabrze (godz. 18.20), a w sobotę o godz. 16 z aktualnym liderem tabeli Legią Warszawa.Piłkarze Odry wykorzystali przerwę w rozgrywkach na rozegranie sparingu z drugoligowym Ruchem Chorzów. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, mimo że wodzisławscy piłkarze stworzyli wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Nie wystąpił w nim przeziębiony Dariusz Dudek, natomiast w barwach Ruchu zagrał Wojciech Grzyb, który ostatnie kilka sezonów spędził w Wodzisławiu. (g)Ruch Chorzów – Odra Wodzisław 0:0Ruch: Paśnik (60. Norko) – Smarzyński (65. Myszor), Balul, Baran, Makuch, Pulkowski (70. Foszmańczyk), Bonk, Grzyb, Łudziński (46. Basta), Bizacki (60. Śrutwa), Ćwielong (60. Mikulėnas).Odra: Pilarz – Kokoszka, Augustyniak, Dymkowski, Szary – Woś, Malinowski, Kowalski (68. Korzym), Smoliński, Chmiest, Czerkas (65. Zjawiński).